Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Czasem słodko, czasem gorzko” - przegląd kina słowackiego

Kino Seans filmowy

31 maja - 1 czerwca 2023

sala im. Z. Rysiówny, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 5 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 19 maja w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online.
Wzorem poprzednich edycji cyklu ZNAJĄ SĄSIEDZI, tegoroczne X Dni Słowackie w Nowym Sączu otworzy przegląd najlepszego, współczesnego kina słowackiego, na który zapraszamy 31 maja i 1 czerwca do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ.
Wprowadzenie do filmów– Karol Szafraniec. 
Po seansach zapraszamy na słowacki akcent kulinarny.


31 maja, godz. 19:00
KANDYDAT
Słowacja, Czechy 2013, 106’, thriller, polityczny, reżyseria: Jonáš Karásek
kup bilet >

Film jest polityczną fraszką, ukazującą siłę mediów oraz to, w jaki sposób manipulują one informacjami. Zaraz po swojej premierze stał się najczęściej oglądanym obrazem w kinach słowackich. Bogaty biznesmen i lobbysta Adam Lambert zostaje poproszony przez wpływowego biskupa Josefa o pokierowanie kampanią prezydencką nieznanego kandydata Petera Potôňa, który może odebrać głosy opozycji. Niechętnie się zgadza, ale gdy dowiaduje się, że jego rywal Ivan Müller jest szefem kampanii ministra Černohorskiego, faworyta w wyborach, zakłada się z Müllerem, że Potôň wygra w pierwszej turze.
 

1 czerwca, godz. 19:00
INWALIDA
Słowacja 2023, 108’, czarna komedia, reżyseria: Jonáš Karásek
kup bilet >

Pełna czarnego humoru komedia okrzyknięta słowackim filmem roku! Szalone lata 90. Laco, złota rączka w miejscowym muzeum, zostaje pobity i kończy na wózku inwalidzkim.  Mężczyzna postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość.

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

OSIEM GÓR

30 maja 2023

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Dzień Dziecka w Kinie SOKÓŁ 2023

1 - 2 czerwca 2023

Kino SOKÓŁ