Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

33. KRAKOWIACZEK

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

28 maja 2023

Amfiteatr letni w Łoniowej

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 4 maja 2023 r., do godz. 15:00
W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy dziecięce zespoły folklorystyczne, kapele ludowe oraz solistów - instrumentalistów działających w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego do udziału w 33. edycji KRAKOWIACZKA – Dziecięcego Przeglądu Folklorystycznego Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego, który odbędzie się 28 maja 2023 r. w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.
Przegląd ma formę konkursu, który daje możliwość najlepszemu merytorycznie dziecięcemu zespołowi folklorystycznemu przyznania nominacji na: 46. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju, w 2023 r.
UWAGA!
Informujemy, iż od 2023 roku dla uczestników z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich, w zasięgu powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego wydarzenie pn. SPINKA KRAKOWSKA stanowi kwalifikację na konkurs stopnia wyższego. Szczegółowe informacje dot. powyższego wydarzenia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach (tel. 12/27 01 612).

ZGŁOSZENIA

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: b.rompala@mcksokol.pl do 4 maja 2023 r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu:

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Biuro Organizacyjne
ul. Urszulańska 16, I p.
33-100 Tarnów

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o  godzinie występu zostaną poinformowani mailowo przez koordynatora wydarzenia. Dla opiekunów i kierowników poszczególnych uczestników planowane są również spotkania konsultacyjne z Komisją Artystyczną.

WSPÓŁORGANIZATOR I GOSPODARZ

Kalendarium wydarzeń

Literatura Konkurs

3. KONKURS LITERACKI „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

25 maja 2023

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Folklor Festiwal Przegląd

46. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

17 - 18 czerwca 2023

Amfiteatr w Rabce-Zdroju