Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

OD SŁOWA DO TEATRU 2024 – stacjonarne weekendowe warsztaty teatralne

Edukacja Literatura Teatr Warsztat

15 - 17 listopada 2024

Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach

Wstęp: 450 zł
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 31 października 2024 roku
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu serdecznie zaprasza instruktorów, pedagogów, animatorów kultury zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji teatralnych do udziału w stacjonarnych weekendowych warsztatach teatralnych OD SŁOWA DO TEATRU, które odbędą się w dniach 15-17 listopada br. w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.
Podczas warsztatów stworzymy przestrzeń twórczych działań i poszukiwań scenicznych, a impulsem do pracy warsztatowej będą słowa Pablo Picassa: Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy.
Realizując program warsztatów, skupimy się na działaniach kreatywnych i aktywizujących. Odkryjemy możliwości kreowania scenicznego świata, a warsztat będzie próbą i eksploracją łączenia kompetencji reżyserskich i aktorskich. Sprawdzimy w jaki sposób komunikacja stanowi fundament i istotę teatru – zarówno na płaszczyźnie reżyser-aktor, jak i może przede wszystkim, twórca-widz.
Swoją wiedzą i doświadczeniami teatralnymi dzielić się będą prowadzący warsztaty: Kamil Toliński i Sebastian Gontarz.

Kamil Toliński – aktor filmowy i teatralny. W 2009 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filia we Wrocławiu. W jego dorobku filmowym znajdują się role w takich produkcjach jak Generał Nil, Róża oraz seriale Julia i Korona Królów. Od jedenastu lat związany jest z krakowskim teatrem sztuka na wynos.

Sebastian Gontarz – instruktor teatralny, reżyser, animator kultury. Absolwent reżyserii w krakowskim Lart studiO i kursu instruktorów teatralnych Teatru Ochoty w Warszawie. W Ognisku Teatralnym Teatru Ochoty odbył asystenturę. Prowadził zimowe warsztaty teatralne w Teatrze Polskim w Warszawie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wyreżyserowanych tytułów, od klasyki po adaptacje współczesnej prozy i autorskie spektakle. 


ZGŁOSZENIA


Opłata akredytacja za udział w warsztatach wynosi 450,00 zł i obejmuje: koszty merytoryczne oraz pakiet pobytowy w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach: noclegi w pokojach dwuosobowych z 15/16 i 16/17 listopada br. oraz pełne wyżywienie 15 listopada – obiad i kolacja, 16 listopada – śniadanie, obiad, kolacja, 17 listopada – śniadanie i obiad.

Akredytację należy wpłacać wyłącznie na konto MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu Bank Pekao S.A.
61 1240 4748 1111 0010 6015 1387 z dopiskiem: od słowa do teatru – imię i nazwisko.

Warsztaty realizowane są w formule stacjonarnej bez możliwości udziału tylko w ich części praktycznej.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu warsztatowym proszone są o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej i dokonanie opłaty akredytacyjnej w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2024 roku. Po pomyślnej rejestracji, kopia zgłoszenia zostanie automatycznie przesłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail.
W przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo odwołania warsztatów.
Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymają certyfikaty wydane przez Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Do pobrania

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Najpiękniejsze Modlitwy Operowe

13 listopada 2024, godz. 19:00

Kościół św. Kazimierza w Nowym Sączu

Folklor Sztuka Wernisaż / finisaż

Śladami Zofii Rydet | wernisaż

15 listopada 2024, godz. 17:00

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu