Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI

Kino Seans filmowy

17 stycznia 2023, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
Dodatkowe informacje:
Polska 2022, 107', komedia, od 15 lat
W ramach DKF KOT zapraszamy we wtorek 17 stycznia o godzinie 19:00 na iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał - NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI.
Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego -  wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego, produkowanym przez Agnieszkę Dziedzic z Koi Studio („Tarapaty”) we współpracy z Leszkiem Bodzakiem i Anetą Hickinbotham z Aurum Film („Boże Ciało”).

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”.  Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników!

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

Wstęp: Karol Szafraniec - filmoznawca

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Teatr Przegląd

WESOŁE JEST ŻYCIE SENIORA… W BOBOWEJ

16 stycznia 2023, godz. 18:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Edukacja Inne Kino Warsztat

Zrównoważona produkcja filmowa i telewizyjna - warsztaty

19 stycznia 2023, godz. 10:00

Hotel Perła Południa w Rytrze