Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE

Kino Seans filmowy

28 września 2022, godz. 16:30

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł. Wstęp tylko dla osób z ważną legitymacją szkolną lub studencką.
Dodatkowe informacje:
USA 2022, 123', thriller
W ramach MKF LEŻAK zapraszamy młodzież w środę 28 września o godzinie 16:30 na thriller psychologiczny w reżyserii Olivii Wilde - NIE MARTW SIĘ KOCHANIE.
Alice i Jack mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii.

Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad rozwojem nowoczesnych materiałów. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Alice czuje się w obowiązku sprawdzić, czym i dlaczego zajmują się pracownicy Victory. Jak dużo będzie gotowa poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?

Nie martw się, kochanie to odważny, zawiły i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny w reżyserii Olivii Wilde z oszałamiającymi rolami Florence Pugh i Harry’ego Stylesa, którym towarzyszy imponująca, wyśmienita obsada.


Wstęp i prowadzenie dyskusji: Filip Nowak - filmoznawca

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

SIMONA

27 września 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Kadr z filmu KRWAWA WIGILIA
Kino Seans filmowy

„KRWAWA WIGILIA”, „NAM NIE WOLNO BYŁO PŁAKAĆ” - premierowy pokaz filmów

29 września 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ