Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

My, Małopolanie 2022

Muzyka Festiwal Koncert

25 września 2022, godz. 16:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp na podstawie bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie MCK SOKÓŁ od 16 września
Dodatkowe informacje:
Ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 21 września br. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, tel. 18 44 82 641.
W niedzielę 25 września o godz. 16:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się Koncert Laureatów oraz Uroczysta Gala wręczenia nagród Finalistom 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

plakat wydarzenia
Podczas wydarzenia wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” z Andrychowa oraz Big Band Łososina Dolna, a Laureatom poszczególnych kategorii Festiwalu wręczone zostaną nagrody, puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Więcej o Festiwalu ECHO TROMBITY tutaj.
orkiestra dęta stoi na scenie

Miejska Orkiestra Dęta „Andropol” z Andrychowa

dyrygent: Łukasz Zaborowski

Orkiestra świętuje w tym roku okrągły jubileuszu 100-lecia swojej działalności muzycznej. W związku z tym wydarzeniem muzycy nagrali i wydali już dwie płyty CD. Największą popularnością zespół cieszył się w latach 60-70-tych ubiegłego stulecia. Znany był wówczas jak Polska długa i szeroka. Dwukrotnie brał udział w Centralnych Dożynkach w Warszawie, uczestniczył w otwarciu FIS w Zakopanem, w jubileuszu 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego i 700-lecia Bielska, prezentował swój kunszt przed ekranami telewizji warszawskiej, katowickiej i łódzkiej. Był także wielokrotnie laureatem wojewódzkich przeglądów orkiestr dętych w Krakowie i Bielsku-Białej. Liczba muzyków w zespole sięgała wówczas nawet do 110 osób! Od 2004 roku zespół funkcjonuje jako stowarzyszenie. Przy orkiestrze działa szkółka nauki gry na instrumentach dętych prowadzona przez dyrygenta orkiestry mgra Łukasza Zaborowskiego. Orkiestra od wielu lat zdobywa nagrody i wyróżnienia na małopolskich festiwalach orkiestr dętych w Krakowie czy w Nowym Sączu, a także na śląsku – Tarnowskie Góry. W czerwcu muzycy z Andrychowa sięgnęli po najwyższe trofeum podczas finału 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, gdzie zdobyli Grand Prix dla najlepszej orkiestry festiwalu.
orkiestra dęta na scenie

Big Band Łososina Dolna

dyrygent: Eugeniusz Maksymczuk

To formacja muzyczna działająca od 2020 roku przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Zespół w większości tworzą muzycy zawodowi, absolwenci akademii muzycznych, studenci, uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia. Przede wszystkim jednak jest to grupa pasjonatów muzyki, ludzi którzy kochają grać, a wspólne muzykowanie sprawia im ogromną przyjemność i frajdę. Inicjatorem oraz pomysłodawcą założenia grupy był Dominik Dziedzic, który jest menedżerem zespołu. Obowiązki dyrygenta oraz aranżera pełni Eugeniusz Maksymczuk. Na repertuar zespołu składają się najważniejsze kompozycje i aranżacje mistrzów gatunku oraz utwory napisane specjalnie dla obecnego składu. Do sukcesów grupy należy zaliczyć zdobycie I miejsce podczas 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY oraz III miejsca podczas finału 43. Festiwalu ECHO TROMBITY. Obecnie zespół współpracuje z Henrykiem Kuźniakiem nad wydaniem autorskiej płyty z utworami kompozytora. Główną wokalistką big bandu jest Anna Pysno.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Biskup Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza
Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki

Organizatorzy


Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Sponsorzy

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Muzyka Warsztat

Terenowe Warsztaty Metodyczne 2022 | ZGŁOSZENIA

25 września 2022

Małopolska

Kino Seans filmowy

Przegląd FILMOTEKI MAŁOPOLSKIEJ 2021/2022

26 września - 6 października 2022

Kino SOKÓŁ