Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

My, Małopolanie

Muzyka Koncert

28 września 2019

sobota godz. 16:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp na podstawie zaproszenia - do odbioru w kasie  MCK SOKÓŁ od 9 września br.
Dodatkowe informacje:
Ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 23 września br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 18 44 82 634.
Koncert laureatów oraz uroczysta gala wręczenia nagród finalistom 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019.
Podczas koncertu wystąpią: Orkiestra Dęta Grobla - laureat GRAND PRIX, zdobywca pucharu Marszałka Województwa Małopolskiego – Witolda Kozłowskiego oraz Orkiestra Dęta Zator - laureat I miejsca w grupie orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestr zakładowych, zdobywca pucharu Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Orkiestra Dęta Grobla

Orkiestra powstała w listopadzie 1935 roku z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grobli. Od 46 lat prowadzi ją Jerzy Ciaćko.

W repertuarze orkiestry: muzyka rozrywkowa, klasyczna, filmowa, hymny, pieśni religijne oraz marsze. Zespół występuje około 45 razy w roku, koncertując również za granicą m.in. na Słowacji, w Czechach, Niemczech, Włoszech oraz Bułgarii. Do najważniejszych osiągnięć w 2019 roku należą:
  • I miejsce na Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych
  • III miejsce na Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach
  • Grand Prix w finale 42. Festiwalu ECHO TROMBITY w Nowym Sączu, gdzie zespół zdobył również nagrodę specjalną za najlepszą prezentację gry podczas przemarszu oraz wyróżnienie dla najmłodszej werblistki festiwalu - Aleksandry Talagi.

Jerzy Ciaćko – dyrygent, muzyk, nauczyciel. W 1960 r. został trębaczem Orkiestry Dętej Grobla, gdzie w 1973 r. objął rolę kapelmistrza i instruktora. Swoje kwalifikacje muzyczne podnosił na 3-letnim kursie dyrygentów i kapelmistrzów orkiestr dętych oraz na 2-letnim seminarium muzycznym w Krakowie. Ponadto doskonalił swoje umiejętności na corocznych warsztatach dla kapelmistrzów i tamburmajorów w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Prowadził również orkiestrę w Okulicach oraz Reprezentacyjną Orkiestrę Miejską w Niepołomicach. Za swoją pracę został uhonorowany m.in. Złotą Odznaką z Laurem PZChiO oraz odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Orkiestra Dęta Zator

Orkiestra powstała w 2001 r. Działa przy Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze. Od roku prowadzi ją Łukasz Jabcoń. Zespół aktywnie uczestniczy w społeczno-kulturalnym życiu miasta i gminy. Stale pozyskuje nowych adeptów. Swoją muzyką uświetnia uroczystości lokalne oraz święta państwowe. Dzięki ciężkiej pracy muzyków, grupa może pochwalić się kilkoma tegorocznymi znamienitymi osiągnięciami:
  • III miejsce podczas X Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka
  • II miejsce podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka oraz nagroda dla najlepszego kapelmistrza konkursu estradowego - Łukasza Jabconia
  • I miejsce w finale 42. Festiwalu ECHO TROMBITY w Nowym Sączu oraz nagroda specjalna za najlepiej wykonanego marsza na estradzie

Łukasz Jabcoń – dyrygent, muzyk, nauczyciel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 9 lat od nauki gry na instrumentach klawiszowych. Jako nastolatek trafił do Zatorskiej Orkiestry Dętej rozpoczynając naukę na waltorni – na tym instrumencie ukończył I i II stopień Szkoły Muzycznej. Następnie podjął naukę na Uniwersytecie Śląskim gdzie studiował prowadzenie zespołów wokalno-instrumentalnych. Obecnie pracuje jako nauczyciel i muzyk oraz prowadzi ognisko muzyczne. Członkiem Orkiestry Dętej Zator jest od 2001 roku.
Podczas uroczystości, laureatom poszczególnych kategorii Festiwalu wręczone zostaną nagrody, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Więcej o Festiwalu ECHO TROMBITY tutaj.

Serdecznie zapraszamy!


Koncert realizowany jest w ramach projektu pn. Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Sponsorzy Festiwalu

Kalendarium wydarzeń

pędzle pokryte farbą
Sztuka Warsztat

PĘDZLEM PRZY KAWIE - zajęcia malarskie dla seniorów

27 września 2019, godz. 13:00

Galeria BWA SOKÓŁ

pomalowane kamienie
Edukacja Sztuka Warsztat

ROBACZKI Z PRZYSZŁOŚCI

29 września 2019, godz. 14:00 - 15:30

Galeria BWA SOKÓŁ