Grand Prix dla Orkiestry Dętej GROBLA

Za nami finał 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2019. W sądeckim Miasteczku Galicyjskim przez trzy dni (od 21 do 23 czerwca) wystąpiły 33 orkiestry. Zostały one wytypowane wiosną br. podczas powiatowych eliminacji w Ryglicach, Wysowej, Nowym Wiśniczu, Polance Wielkiej, Nowym Targu, Wieliczce, Laskowej i Naprawie.

Komisja artystyczna oceniająca występy pracowała w składzie: płk Bolesław Szulia (przewodniczący), dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, ppłk Stanisław Strączek, kpt. Stefan Żuk i Małgorzata Mikulska (sekretarz). Grand Prix 42.Festiwalu ECHO TROMBITY 2019 zdobyła Orkiestra Dęta GROBLA, która otrzymała też nagrodę za najlepszą prezencję i grę w marszu (buławę ufundowaną przez kpt. Stefana Żuka z Nowego Sącza).

Do udziału w koncercie z cyklu MY,MAŁOPOLANIE, który odbędzie się 28 września br. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, komisja wytypowała Orkiestrę Dętą GROBLA oraz Orkiestrę Dętą ZATOR. Kolejna już edycja Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY została zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty plastyczne "Znaki Muzyki".

Małopolska jest regionem bardzo bogatym w orkiestry dęte. Działa ich w naszym województwie ponad dwieście. W wielu miejscowościach mieszkańcy za punkt honoru stawiają sobie utrzymywanie takich zespołów, które uświetniają różne uroczystości państwowe i religijne, występują z koncertami. Nasz festiwal daje szansę prezentacji, porównywania swoich umiejętności na tle innych grup. Wiele orkiestr prowadzą absolwenci organizowanych przez MCK SOKÓŁ Studiów Kapelmistrzowskich i warsztatów dla dyrygentów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pn. ECHO TROMBITY.

Protokół

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Komisji.
42. edycja Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY realizowana jest w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ŚWIĘTO MAŁOPOLSKI

Tegoroczny festiwal był częścią Święta Małopolski, oferującego przez cały czerwiec mnóstwo interesujących wydarzeń i atrakcji w naszym regionie.