Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Melodyjne orbity

Kino Seans filmowy

12 - 18 lipca 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 12 zł
W dniach od 12 do 18 lipca 2024 roku, w ramach cyklu WAKACYJNE LAST MINUTE, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na pokazy filmów „Pianoforte” oraz „Back to Black. Historia Amy Winehouse”.
PIANOFORTE
Polska 2023, 89', dokument, od 15 lat

Seanse (sala kameralna):
12 - 16 lipca 2024, godz. 17:20
17 lipca 2024, godz. 20:30
18 lipca 2024, godz. 15:00

Bilety: 12 zł - KUP TERAZ >>

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia. Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości. Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań. Nowy film Kuby Piątka (Primetime) był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego – Millennium Docs Against Gravity.

BACK TO BLACK. HISTORIA AMY WINEHOUSE
Wielka Brytania,, USA, Francja 2024, 122', dramat, biograficzny, muzyczny, napisy, od 15 lat

Seanse (sala kameralna):
13 - 16 lipca 2024, godz. 15:00
18 lipca 2024, godz. 17:20

Bilety: 12 zł - KUP TERAZ >>

Długo oczekiwany pierwszy film fabularny o muzycznej ikonie, wyreżyserowany przez Sam Taylor-Johnson, uznaną artystkę wizualną i reżyserkę (Pięćdziesiąt twarzy Greya), wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. Back to Black. Historia Amy Winehouse przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. To bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie. Główną rolę w filmie zagrała wschodząca gwiazda kina Marisa Abela (Branża). Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Festiwal

Kolor w muzyce

11 lipca 2024, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Sztuka Wernisaż / finisaż

ŚCIEŻKI NARRACJI. Robert Bubel | wernisaż wystawy

12 lipca 2024, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu