Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Mały Festiwal „INTEGRACJA TY I JA” 2022

Kino Festiwal Seans filmowy

8 - 9 września 2022

Kino SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatne
Dodatkowe informacje:
Bezpłatne miejscówki w kasie MCK SOKÓŁ, rezerwacja dla grup w biurze: 18 448 26 27 w godzinach 9:00 – 15:00 od poniedziałku do piątku z możliwością organizacji dodatkowych pokazów od 6 do 9 września.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza na 19. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA, podczas którego zostaną zaprezentowane filmy o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych na całym świecie.
8 września (czwartek), godz. 11:00 i 17:00
ZESTAW I, 67'
  • Oko boga, reż. Igor Kawecki, Polska 2019, 17' / dokumentalny
  • Na krawędzi, reż. Rina Papish, Izrael 2020, 50' / dokumentalny

9 września, (piątek), godz. 11:00 i 17:00

ZESTAW II, 75'
  • Raj, reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020, 20' / dokumentalny
  • Ondyna, reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2019, 40' / dramat
  • Spojrzenie, reż. Wonjin Kim, Korea Południowa 2020, 15' 

Filmy zagraniczne wyświetlane są w wersji z polskim lektorem.
Wszystkie filmy są z audiodeskrypcją. Przed seansami udostępniamy bezpłatnie słuchawki do jej odbioru.

Oko boga

reż. Igor Kawecki, Polska 2019, 17' / dokumentalny

Historia ostatnich mieszkańców kamienicy na krakowskim Kazimierzu. Przewodnikiem i głównym narratorem jest żyjący na granicy fantazji i rzeczywistości 25-letni Olaf, który w charakterystyczny dla siebie i subiektywny sposób opowiada o sobie, swojej rodzinie i sąsiadach. Obserwujący stopniową gentryfikację Kazimierza, a także świadomy tego, że jego rodzinny dom wkrótce przestanie istnieć, coraz bardziej ucieka w przeżycia wewnętrzne i fantazje. Jedną z nich jest przekonanie, że kamienica przy ul. Brzozowej, w której mieszka, to centralne miejsce świata – oko boga.

Na krawędzi

reż. Rina Papish, Izrael 2020, 50' / dokumentalny

Niezwykła historia Avnera, który był mistrzem w skydivingu i base jumpingu. Kiedy miał 28 lat, skoczył z mostu w Kalifornii, spadł na ziemię i został sparaliżowany. Dzięki wzruszającym spotkaniom i niezwykłym zdjęciom obserwujemy różnicę między jego życiem przed i po wypadku.

Raj

reż. Mateo Cabeza, Hiszpania 2020, 20' / dokumentalny

Ojciec i syn przekraczają Morze Śródziemne, kierując się ważną misją: ratowaniem kruchego życia Taha. Zawieszeni między pamięcią o ojczyźnie, którą pozostawili a niepewnością związaną z krajem, w którym zostali przyjęci, oboje uczą się przetrwać w szpitalnej sali.

Ondyna

reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2019, 40' / dramat

Ondyna, nimfa wodna, zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, rzuciła na niego klątwę – będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny. Cezary nadal mieszka z matką i jest zakochany w Emilii, wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

Spojrzenie

reż. Wonjin Kim, Korea Południowa 2020, 15'

Gdy niewidomy żebrak wchodzi do spóźnionego pociągu metra, osiem osób obojętnie odwraca się od niego. Po jego przejściu przez wagon dziecko wskazuje na leżący na podłodze 50-cio dolarowy banknot i napięcie wzrasta. Wszyscy skaczą po pieniądze, a po długiej walce banknot zdobywa sprzedawca. Ale potem żebrak wraca.

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Seans filmowy

Klątwa obfitości

7 września 2022

MCK SOKÓŁ, sala im. Lucjana Lipińskiego z pętlą indukcyjną

trawa
Edukacja Warsztat

Tworzymy zielony manifest

9 września 2022

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ