Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Tworzymy zielony manifest

Edukacja Warsztat

9 września 2022

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Jeżeli potrzebujesz tłumacza języka migowego podczas warsztatów, prosimy o informację: a.lopalewska@mcksokol.pl, +48 18 534 06 62.
W piątek 9 września, w ramach projektu KULTURA Z KLIMATEM, zapraszamy uczniów z klas 1-3 integracyjnych szkół podstawowych na warsztaty „Tworzymy zielony manifest”, które poprowadzi Monika Smyła.
Gdzie w mieście żyją dzikie zwierzęta? Czy możliwe jest miasto bez aut, w którym z jezdni korzystają piesi, rowerzyści, fani hulajnóg i deskorolek? A gdyby zamiast betonowego placu była łąka? Podczas warsztatów dzieci poszukają odpowiedzi na te i inne pytania o miasto ich marzeń, a następnie stworzą ilustrowane „opowieści - manifesty” o miejscu, w którym chciałyby żyć.

Zajęcia odbędą się w dwóch terminach do wyboru godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30

BRAK MIEJSC

Monika Smyła

twarz kobiety
Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się haftem, malarstwem, tworzy obiekty i instalacje. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Finalistka konkursów: Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Międzynarodowe Biennale Miniatury w Częstochowie, Krakowski Salon Sztuki, Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Artystów im. Mariana Michalika, Biennale Młodych Rybie Oko, Konkurs Fundacji Grey House, Międzynarodowy Konkurs Rysunku we Wrocławiu, Artystyczna Podróż Hestii, PROMOCJE. Brała udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą.

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Kino Festiwal Seans filmowy

Mały Festiwal „INTEGRACJA TY I JA” 2022

8 - 9 września 2022

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

UKRAIŃSKIE PORANKI | УКРАЇНСЬКІ PАНКИ

10 - 11 września 2022

Kino SOKÓŁ