Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Lachoskie Zaduski

Folklor Spotkanie / dyskusja

24 listopada 2023, godz. 17:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: na postawie bezpłatnych wejściówek dostępnych od 15 listopada w kasie MCK SOKÓŁ
Zapraszamy na LACHOSKIE ZADUSKI, które odbędą się 24 listopada o godzinie 17:00 w sali im. Romana Sichrawy. To wyjątkowe wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ i Stowarzyszenia Lachów Sądeckich.
LACHOSKIE ZADUSKI będą poświęcone pamięci lachowskich muzykantów, którzy pozostawili po sobie dziedzictwo muzyki i kultury. To doskonała okazja do wspomnienia i docenienia roli lachowskich muzykantów w przekazywaniu tradycji muzycznych z pokolenia na pokolenie.
fot. Piotr Droździk
Do wspólnego wspominania zaprosiliśmy członków lachowskiej rodziny, którzy podzielą się z nami własnymi opowieściami. Będzie to podróż pełna anegdot z różnych wydarzeń i festiwali, wzruszających momentów i przeżyć, jak i historii lachowskich artystów, przeplatanych archiwalnymi nagraniami, które przywrócą dźwięki przeszłości.

Na zakończenie naszych spotkań serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego muzykowania. Przyjście z własnymi instrumentami jest bardzo mile widziane, bo wiemy, jak ważna jest dla nas muzyka.

Dodatkowo, aby podkreślić naszą więź z kulturą lachowską, zachęcamy do „odzionio sie po lachosku”. To wspaniała chwila, by wspólnie wyrazić dumę i miłość do naszych korzeni i tradycji.

Powspominajmy razem!

Kalendarium wydarzeń

Teatr Spektakl / widowisko

„SĘDZIOWIE” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie

23 listopada 2023, godz. 19:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

cykl: Teatr Polska
Teatr Spektakl / widowisko

„ARCADIA” Teatru KTO z Krakowa

24 listopada 2023, godz. 19:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

cykl: Teatr Polska