Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KRZYSZTOF MEISINGER & MUZYCY ORKIESTRY SINFONIA VARSOVIA W PROGRAMIE "ASTOR"

Muzyka Koncert

23 lutego 2020

T_DAY_NAME_0 godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: 40, 35, 30 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 4 lutego w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600, pn.–pt. 8:00–20:00, sob.–nd. 15:00–20:00) oraz on-line. Rezerwacje w kasie oraz on-line od 5 lutego.
Muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia wraz z wirtuozem gitary, Krzysztofem Meisingerem przeniosą słuchaczy do gorącej Argentyny. Artyści zaprezentują utwory z płyty "Astor", będącej hołdem poświęconym Astorowi Piazzolli.

Krzysztof Meisinger

W opinii wielu krytyków muzycznych, jak i melomanów z całego świata, jest jednym z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych młodych gitarzystów klasycznych. Największy wpływ na jego rozwój mieli tacy pedagodzy i autorytety jak: Bolesław Brzonkalik, Piotr Zaleski, Aniello Desiderio (Włochy) oraz Christopher Parkening (USA). Zwycięzca i laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów.

Jego nagrania otrzymują liczne wyróżnienia i znakomite recenzje światowej krytyki. W 2013 roku ukazał się jego album nagrany w słynnym Abbey Road Studio z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields, który został wydany przez firmę Orfeus Music, a później przez belgijskie wydawnictwo Outhere Music/Fuga Libera. Nosi tytuł „Melodia Sentimental”, jest poświęcony w całości muzyce Heitora Villi-Lobosa. Płyta zdobyła entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej.

Krzysztof Meisinger jest dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego, którego pierwsza edycja miała miejsce we wrześniu 2017 r. w Szczecinie. Od 2017 roku jest wykładowcą w klasie gitary w Akademii Sztuki w Szczecinie. Artysta gra na kopii gitary Ignacio Flety „Angel”, zbudowanej dla niego przez Andersa Sternera i strunach Augustine.

Sponsorzy

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

20-lecie Plebiscytu ZIARNKO GORCZYCY

22 lutego 2020, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Edukacja Sztuka Warsztat

Gramy w sztukę

23 lutego 2020, godz. 09:30 - 10:30

Galeria BWA SOKÓŁ