FUN&CLASSIC – Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego

Muzyka
Od 2001 roku Nowy Sącz stał się stolicą muzyki nietuzinkowej, zabawnej, wirtuozowskiej i pomysłowej. Dzieje się to zawsze w ostatni tydzień karnawału, czyli rozpoczyna się ...pączkiem, a kończy śledzikiem. Czas pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami wypełniają koncerty. Koncerty niezwykłe, które są nie tylko wydarzeniami muzycznymi, ale także niecodziennymi, atrakcyjnymi widowiskami.
Dyrektor artystyczny festiwalu, znany pianista, Waldemar Malicki zaprasza do udziału w festiwalu artystów o znakomitym rzemiośle, mających jednocześnie poczucie dystansu do własnej osoby i uprawianej profesji, a co za tym idzie, umiejących się tą profesją bawić.

Fun&Classic 2024

Przed nami jubileuszowy XX Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC! Zapraszamy do Nowego Sącza w dniach od 8 do 11 lutego 2024 roku! Czekają na Was trzy niesamowite wydarzenia!
Oto przed nami festiwal numer 20. Okazja do jubileuszu jest oczywista, a trzeba przyznać, że Nowy Sącz ma dla jej uczczenia wiele propozycji...  Ale niech nas nie zwiedzie magia cyfr, ponieważ, jak mówią ludzie bywali w świecie: młodość przychodzi z wiekiem. Oczywiście, o ile wiek się nie skończy przed czasem, co – jak wiemy  - się zdarza. Tak czy inaczej: show must go on!

Nowosądecki festiwal - jedyny i niepowtarzalny na mapie muzycznej naszego kraju - wypełnią 3 koncerty. Koncerty,  które nie dość, że bardzo się od siebie różnią, to wniosą niewątpliwy powiew świeżości swoją treścią. Na początek pojawią się Hiszpanie, którzy w formie 13-osobowej orkiestry zawojują nowosądecką scenę swoimi szalonymi ekscesami (a i tak polegną potem w pączkowym tsunami). Hiszpańska publiczność uwielbia muzyczne szaleństwa, stąd częsta obecność muzyków z tego kraju na naszym festiwalu. I trudno im się dziwić – przyjeżdżają tu po słońce!

Kolejny koncert to Cafe Latino w wykonaniu José Torresa i Havana Dreams. Czyli mambo, samba,  guajira, bongosy, timbales, akordy tercdecymowe, chyba przesadziłem...

No i na koniec premiera nie tylko w Nowym Sączu, ale i w całym układzie słonecznym. Wieczór łączący słowo i muzykę. Nie mogłem się oprzeć pokusie występu na wspólnej scenie z Michałem Rusinkiem, którego błyskotliwość, talent i uroda są dla mnie wzorem. Idę ćwiczyć.

Waldemar Malicki
PROGRAM

8 lutego (czwartek), godz. 19:00
CONCERTO A TEMPO D’UMORE
TŁUSTY CZWARTEK Z ORTHEMIS ORCHESTRA
JORDI PURTÍ – autor i dyrygent
W programie: nowa koncepcja orkiestry kameralnej, pełnego humoru teatru gestów i pasji do muzyki
Bilety: 65, 60 i 55 zł | kup teraz >>

10 lutego (sobota), godz. 19:00
CAFE CUBANO
JOSÉ TORRES&HAVANA DREAMS
W programie: podróż w krainę latynoskich rytmów, pełnych słońca, kolorów i dźwięków Kuby oraz Ameryki Łacińskiej
Bilety: 65, 60 i 55 zł | kup teraz >>

11 lutego (niedziela), godz. 19:00
EPITAFIOŁY, KOMPOZYCYJKI I INNE ROZRYWKI DLA INTELIGENTNYCH – PREMIERA PROGRAMU
MICHAŁ RUSINEK – słowo
WALDEMAR MALICKI – fortepian
W programie: Mistrz słowa i Maestro fortepianu i co z tego wyniknie
Bilety: 70, 65 i 60 zł | kup teraz >>

Bilety dostępne od 25 stycznia online, w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600, pn.–pt. 8:00–20:00, sob.–nd. 12:00–20:00) oraz w biletomacie w Centrum Handlowym Gołąbkowice w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego 11).

PATRONI MEDIALNI

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Literatura Muzyka Koncert

Epitafioły, kompozycyjki i inne rozrywki dla inteligentnych – premiera programu

11 lutego 2024, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Muzyka Koncert

Cafe Cubano

10 lutego 2024, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Muzyka Koncert

Concerto a Tempo d'Umore

8 lutego 2024, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ