Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

20-lecie Plebiscytu ZIARNKO GORCZYCY

Muzyka Koncert

22 lutego 2020

T_DAY_NAME_6 godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: Gala finałowa - 50 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne od 3 lutego w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
Podczas Gali wręczone zostaną jubileuszowe statuetki ZIARNKA, a otrzymają je osoby i firmy, które przez ostatnie dwadzieścia lat odznaczyły się niebywale wielkim sercem wobec potrzebujących czy niepełnosprawnych, oddając im swój czas, ofiarując dobry gest albo pomagając finansowo. Tegoroczną Galę uświetni koncert Andrzeja Sikorowskiego i grupy "Pod Budą". Tradycyjnie, po koncercie zapraszamy na karnawałowy bal charytatywny do Hotelu Perła Południa w Rytrze.
Bilety:
Bilety na galę finałową w cenie 50 zł (dostępne również online) do nabycia od 3 lutego w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18/44 82 643 lub 44 82 600) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00.

Zainteresowanych udziałem w balu charytatywnym zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 601 960 657.

Dochód ze sprzedaży wszystkich biletów przeznaczony będzie na kolejną rozbudowę Sądeckiego Hospicjum!

Andrzej Sikorowski i grupa "Pod Budą"

ANDRZEJ SIKOROWSKI - wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej: poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych.

Rok 2019 był szczególny w biografii tego Artysty. W październiku obchodził piękny jubileusz siedemdziesiątych urodzin. Kolejny jubileuszowy akcent, to 50 lat pracy artystycznej, a od ponad 40 lat jest na scenie z grupą "Pod Budą". 40 lat temu otrzymał wyróżnienie na festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a 30 lat temu na Sopot Festival '89. Nagrywał płyty z grupą "Pod Budą" oraz solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem.

Z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, Andrzej Sikorowski wykona swoje największe przeboje, w tym z repertuary grupy "Pod Budą". To będzie absolutnie zachwycający koncert!