Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONKURS DLA PROJEKTÓW FILMÓW O KRÓTKIM METRAŻU

Kino Konkurs

16 sierpnia 2022

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 min i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia 2022.
Organizatorem konkursu jest KBF, a partnerem merytorycznym Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna pula nagród wynosi 291 000 zł netto. Nagrody są finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach kwotowych Nagród:
  • Kategoria A: od 200 000 złotych netto do 100 000 złotych netto,
  • Kategoria B: poniżej 100 000 złotych netto do 50 000 złotych netto,
  • Kategoria C: poniżej 50 000 złotych netto do 25 000 złotych netto,
  • Kategoria D: poniżej 25 000 złotych netto.
Jednym z warunków otrzymania nagrody jest podpisanie przez laureata danego projektu filmowego z KBF umowy licencyjnej – szczegółowe warunki są opisane w Regulaminie Konkursu.

Celem Konkursu realizowanego w ramach Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form, jest przyznawanie nagród dla produkcji niskobudżetowych (do 400 000 zł netto) i jednocześnie krótkometrażowych (do 45 min) filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, których scenariusze powiązane są z Województwem Małopolskim lub Krakowem poprzez temat, a także osoby twórców lub miejsce akcji oraz produkcji, w których udział wezmą lokalni twórcy i realizatorzy. Zadaniem Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form (tworzonego przez Województwo Małopolskie, Gminę Miejską Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych.

Wnioski do Konkursu, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, przesyłane są w wersji elektronicznej, w dwóch folderach – w jednym folderze w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.) i w drugim folderze w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://mffmf2022.kbf.krakow.pl/ w terminie do 16.08.2022 r. do północy.

Aktualny Formularz Wniosku Konkursu wraz z wymaganymi załącznikami do pobrania poniżej:

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Sztuka Koncert Wystawa

KOSMOGONIA | CZĘŚĆ MUZYCZNA ODWOŁANA

13 sierpnia 2022, godz. 18:00

Foyer, I piętro, Galeria Sztuki SOKÓŁ | sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

maski teatralne pływające w morzu
Teatr Warsztat

TEATR: MOJA PRZYSTAŃ - wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży

16 - 20 sierpnia 2022

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ