Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Noworoczny dla Sądeczan 2025

Muzyka Koncert

12 stycznia 2025, godz. 17:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek* dostępnych od 2 stycznia 2025 r. tylko w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz, tel. 18 448 26 00) czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00.
*limit na osobę – 4 szt.
Koncert Noworoczny dla Sądeczan jest już tradycją. Każdego roku na początku stycznia mieszkańcy miasta tłumnie wypełniają salę sądeckiego SOKOŁA. Rok 2025 przywitamy w niedzielę 12 stycznia o godzinie 17:00.
Wykonawcy:
Joanna NAWROT-MACIEJOWSKA – sopran
st. chor. SG Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC – sopran
plut. SG Iwona CHRUŚLICKA – sopran
Albert MEMETI – tenor
Łukasz KARAUDA – baryton

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ
pod dyrekcją ppłk. SG Leszka MIECZKOWSKIEGO

Magdalena MIŚKA-JACKOWSKA – prowadzenie

w programie: arie operowe i operetkowe oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej

Joanna NAWROT-MACIEJOWSKA

Solistka Opery Wrocławskiej i Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku — klasa śpiewu solowego prof. dra hab. Stanisława Daniela Kotlińskiego. Studiowała także w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Ukończyła wokalne kursy mistrzowskie u wybitnych polskich pedagogów śpiewu operowego.
Debiutowała partią Krystynki w operetce Ptasznik z Tyrolu Zellera w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz partią Vitelli w operze Mozarta Łaskawość Tytusa. Występuje w kraju i za granicą z repertuarem klasycznym — operowym i operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Współpracuje z wieloma solistami, dyrygentami, artystami z kraju i ze świata. Współtworzy zespół Baltic Quasideon Group. Otrzymała nagrodę Człowiek Roku 2016 w kategorii Debiut organizowanym przez dziennik Echo Dnia oraz wyróżnienie w kategorii Kultura.
Laureatka I miejsca w regionalnych eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Anna German w 2017 w Białymstoku (2017) oraz nagrody specjalnej w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie, a także wyróżnienia za wykonanie arii operowej Piotra Czajkowskiego (2018).
Nagrała solową płytę wraz z zespołem i gościnnym udziałem orkiestry kameralnej TriCity pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka z piosenkami Anny German.
Jest dyrektorem artystycznym Małopolskich Dni Muzyki Wokalnej, Festiwalu Black Vinyl Classics, Mistrzowskich Kursów Wokalnych Mazovia Cantans oraz Festiwalu Amber Classics.

Albert Memeti

Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie profesora Wojciecha Maciejowskiego. Uczestnik Akademii Operowej w TW-ON w Warszawie oraz stypendysta MKiDN. Jest laureatem wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, m.in.: III nagrody oraz nagrody Karen Stone – dyrektor Theater Magdeburg podczas XVII Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2017), wyróżnienia i nagrody specjalnej w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie, I nagrody na XVII Konkursie Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vráblach, III nagrody i nagrody specjalnej dla najbardziej obiecującego tenora na 22. Konkursie Wokalnym im. Mikuláša Schneidera-Trnavský’ego w Trnawie oraz nagrody specjalnej dyrektora opery Semperoper w Dreźnie na Konkursie Belvedere im. Hansa Gabora.
W sezonie 2016/2017 jako solista Teatru Wielkiego w Poznaniu wcielał się m.in. w role: Alfreda w Zemście nietoperza Straussa, Malcolma w Makbecie Verdiego, bojara Chruszczowa w Borysie Godunowie Musorgskiego. Zadebiutował także na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.
W latach 2017-2021 był solistą Opery w Grazu (Austria), gdzie wykonywał m.in.: partie: Don Curzia w Weselu Figara Mozarta, Gelsomino oraz Belfiore w Podróży do Reims Rossiniego, Beppo w Pajacach Leoncavalla, Artura w Łucji z Lammermooru Donizettiego, Alfreda w Zemście nietoperza Straussa, czy Wenzla w Sprzedanej narzeczonej Smetany. Ponadto występował m.in. w: Teatro Verdi w Trieście, Theater Magdeburg, Semperoper w Dreźnie Staatstheater Saarbrücken , Filharmonii w Luksemburgu, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i Operze Śląskiej w Bytomiu.

Łukasz KARAUDA

Absolwent Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii (dyplom z wyróżnieniem) oraz stypendysta Królowej Elżbiety i Fundacji Bryna Terfla. Laureat I nagrody, nagrody za wybitne wykonanie cyklu pieśni Roberta Schumanna oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari oraz I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie. Współpracował z takimi artystami jak: John Fisher, Gerald Martin Moore, Teresa Żylis-Gara. Śpiewał także w duecie ze światowej sławy śpiewakiem Brynem Terflem podczas jego urodzinowej gali w Cardiff oraz na BBC PROMS w Londynie w musicalu Skrzypek na dachu. Występował w partii tytułowej w Don Giovannim Mozarta w English Touring Opera oraz w roli Escamilla w koncertowym wykonaniu Carmen Bizeta podczas Llangollen International Musical Eisteddfod. Były solista Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Współpracuje z TW-ON w Warszawie, w którym usłyszeć go można w roli Donalda w Billy Budd Brittena, Komisarza w Madame Butterfly Pucciniego, Cantora w María de Buenos Aires Piazolli, a w nowym sezonie również w roli Dona Alfonsa w Così fan tutte Mozarta.
W sezonie artystycznym 2024/2025 artysta zadebiutuje w roli Marcella w Cyganerii oraz Mandaryna w operze Turandot Pucciniego w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Artysta wydał swoją płytę z utworami muzyki popularnej i musicalowej.

Iwona CHRUŚLICKA

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Umiejętności wokalne doskonaliła pod okiem: Thomasa Heyera, Stefani Donzelli, Claudii Viski, Włodzimierza Zalewskiego, Tadeusza Pszonki, Mariusza Kwietnia. Współpracowała z licznymi orkiestrami dętymi oraz symfonicznymi w kraju i za granicą. Od 2021 r. solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Laureatka I nagrody II International Viennes Spring Music Competition (2022).

Natalia ZABRZESKA-BOROWIEC

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach – Nagroda specjalna za wyróżniające wykonanie utworu Ludomira Różyckiego oraz Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu wokalnej muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Współpracowała także z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną. Wieloletnia solistka Chóru im. Jana Pawła II z Nowego Sącza.

ppłk SG Leszek MIECZKOWSKI

I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Warszawie. Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Pedagog w zakresie sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Brązowym Medalem za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor”.

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ

Muzyczny ambasador Straży Granicznej w kraju i za granicą. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. Od ponad 30 lat towarzyszy artystom podczas Koncertów Noworocznych w MCK SOKÓŁ.

Organizator

Współorganizator

Patronat medialny