Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert noworoczny dla Sądeczan

Muzyka Koncert

12 stycznia 2020

niedziela godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 60 zł, 55 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online od 2 stycznia 2020 r.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej przygotowała specjalny program, na który składają się największe hity musicalowe i przeboje filmowej klasyki światowej. Orkiestrze będą towarzyszyć artyści polskiej sceny muzycznej.

Wykonawcy:
Paulina Janczak
Katarzyna Łaska
Damian Aleksander
Jakub Wocial
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego

Wieczór poprowadzi Katarzyna Sanocka.

PAULINA MARIA JANCZAK

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Swój warsztat aktorski szkoliła między innymi pod kierunkiem Andrzeja Ferenca oraz Rhondy Carlson i Kevana Patriquina.

Debiutowała (2008) w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daaé w musicalu Upiór w operze A. L. Webbera. Wcieliła się także w Cosette w Les Misérables C. Schönberga (Teatr Roma, 2010). Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu Koty. Obecnie należy do zespołu aktorskiego spektaklu Ale Musicale Teatru Muzycznego Roma. Wraz z zespołem Teatru zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upiora w operze i złotą za Les Misérables. Współpracowała także z Teatrem Muzycznym w Lublinie (Christine w musicalu Phantom M. Yestona), Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku (ponownie jako Christine Daaé w musicalu Upiór w operze, reż. W. Kępczyński a także jako Lara Guichard w musicalu Doktor Żywago, reż. J. Szydłowski). Artystka współpracuje z Teatrem Rampa w Warszawie, w spektaklach Jesus Christ Superstar, Twist and Shout oraz jest solistką koncertów musicalowych: MusicaLove, Broadway Exclusive, Broadway Street The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber. W 2018 roku wystąpiła gościnnie w Teatrze Polskim w Warszawie i dołączyła do obsady spektaklu Żołnierz Królowej Madagaskaru (reż. K. Jasiński). W Teatrze Polskim wystąpiła również u boku Ramina Karimloo w koncercie The Best of Broadway. Stworzyła koncert Sing Ladiesczyli kobiecy świat musicalu, w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka wyśpiewują najpiękniejsze damskie songi musicalowe (premiera w Teatrze V6, luty 2015). W ramach współpracy z Teatrem V6 w Łodzi wystąpiła jako Szamanka w Imibali oraz Młoda w Sweet Chic Club. Wystąpiła także w musicalu - komedii Prześliczna wiolonczelistka we współpracy z zespołem Skaldowie. We współpracy z tymże Teatrem, brała udział w spektaklu Imaginarium podczas Light Move Festival 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonała operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z Piątego Elementu – filmu S. F. Luca Bessona.

KATARZYNA ŁASKA

Polska wokalistka znana warszawskiej widowni z Teatru Muzycznego Roma, gdzie grała m.in. główną rolę w musicalu Miss Saigon. Obecnie można ją usłyszeć w Teatrze Muzycznym w Łodzi w roli Fantine w legendarnym musicalu Les Misérables oraz Gigi w Miss Saigon. Jest obecna na estradzie ponad 20 lat. Występowała na scenach filharmonii i teatrów w całym kraju, koncertowała z gwiazdami, śpiewała w programach telewizyjnych i audycjach radiowych, jej głos jest doceniany w polskim dubbingu. Zaśpiewała m.in. polską wersję Oscarowej piosenki Let It Go / Mam Tę Moc z filmu Kraina Lodu. Za album z muzyką z filmu Kraina Lodu otrzymała Platynową Płytę. W listopadzie 2019 premierę miała kolejna część filmu Kraina Lodu 2, gdzie również zaśpiewała partie Elsy.
Katarzyna Łaska w latach 2008-2012 współpracowała z Jonem Lordem, założycielem i członkiem grupy Deep Purple, śpiewając jako główna wokalistka w Concerto For Group And Orchestra. Koncertowała z orkiestrami i dyrygentami w Azji, Ameryce Południowej oraz Europie. Na zaproszenie Jona Lorda wzięła udział w nagraniach wersji studyjnej Concerto obok: Bruce’a Dickinsona (Iron Maiden), Steve’a Balsamo, Joego Bonamassy, Steve’a Morse’a (Deep Purple), Guya Pratta (Pink Floyd, Madonna, Michael Jackson). Nagrania odbyły się w słynnym Abbey Road Studio w Londynie, a światowa premiera albumu miała miejsce we wrześniu 2012 roku.
Katarzyna Łaska jest inicjatorką kanału myBROADWAY na platformie Youtube, który poprzez nagrania utworów musicalowych oraz rozmowy z artystami i twórcami ma na celu przybliżać polskiej publiczności jej ukochany gatunek, jakim jest musical.

DAMIAN ALEKSANDER

Aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy, reżyser oraz wykładowca akademicki. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998). Od 2000 r. związany był z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak: Miss Saigon, Grease, Pięciu Braci Moe, Koty, Les Misérables czy Upiór w operze, w którym za rolę Eryka został nagrodzony potrójną Platynową Płytą. Artysta współpracuje m.in. z takimi instytucjami, jak: Teatr Muzyczny w Poznaniu (główna rola w Jekyll&Hyde, Nine i Fester w Rodzinie Addamsów), Teatr Syrena (Fester w Rodzinie Addamsów, Dan w Next to Normal, Denis w Rock of Ages). Wziął udział w blisko 100 koncertach musicalowych granych z towarzyszeniem orkiestr polskich filharmonii pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Propagator amerykańskiej metody Treningu Zastępowania Agresji (ART) w pracy z trudną młodzieżą. Studiował psychoterapię wg metody terapeutycznej A. Midella. Autor Lapidariów podRożnych - tomiku aforyzmów i zdjęć z podróży po Indiach i Nepalu. Od 2012 r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską (OiFP), gdzie w premierowym spektaklu tej instytucji, musicalu Korczak Ch. Williamsa, wcielał się w postać samego Janusza Korczaka. Tam też wystąpił w musicalach: Upiór w operze A. L. Webbera i Skrzypek na dachu J. Bocka. W sezonie artystycznym 2016-2017 wystąpił i wyreżyserował dwie produkcje: organizowaną przez OiFP Galę Sylwestrową oraz Koncert Kolęd i Pastorałek - Bóg się rodzi w Kościele Katedralnym św. Michała Archanioła w Łomży (reżyseria tv). Jest inicjatorem i realizatorem widowiska muzycznego Tribute to Musical, którego zapis audio ukazał się na płycie w tym roku. Obecnie gra jedną z głównych ról w najnowszej produkcji OiFP Doktor Żywago jako mecenas Komarowski.

JAKUB WOCIAL

Na scenie zadebiutował w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni, Teatr na Woli), w roli producenta - już rok później (The Phantom of the Opera. Z życia Upiora) w Palladium Stage, założonym przez niego niezależnym teatrze. Doświadczenie zdobyte na polskich scenach oraz w ciągu sześciu lat pracy dla niemieckiej agencji Stage Entertainment czynią go jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu. Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec wampirów. W 2012 r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny musicalowej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, Twist and Shout, w których wystąpił m.in. w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of Lord Andrew Lloyd Webber, przygotowywane pod kierunkiem choreografa Santiago Bello. W międzyczasie wystąpił w Jerry Springer - The Opera w reż. Jana Klaty, a sam wyreżyserował Prześliczną Wiolonczelistkę - musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie. Pod szyldem założonej przez niego firmy Broadway w Polsce wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive, który zdobywa serca widzów i uznanie krytyki w całym kraju. Za kolejne wyzwania w postaci Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) otrzymał Nagrodę im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego (2018). Jego najnowsza rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa - Twist and Shout. W grudniu 2018 wyprodukował koncert The Best of Broadway zapraszając największą postać w świecie musicalu Ramina Karimloo, z którym wystąpił podczas koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie.

LESZEK MIECZKOWSKI

Naczelnik Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem: Wojskowe Liceum Muzyczne w Gdańsku oraz Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Ukończył Studium Oficerskie przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2001), studia Menadżer Kultury na SGH (2002) oraz studia Zarządzanie Firmą na WSB-NLU (2004). W latach 1995-2001 był solistą Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, a od 2002 jest dyrygentem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej (od 2003) oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej (od 2016). W latach 2012-2015 założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie.
Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Ma na swoim koncie nagrania płyt CD z muzyką rozrywkową i klasyczną w Polsce oraz dla zagranicznych producentów muzycznych. Jest autorem wielu opracowań i transkrypcji utworów na orkiestry dęte i symfoniczne z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Twórca spektakli muzyczno-wizualnych z najpiękniejszymi tangami, programami muzyki filmowej i musicalowej. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami oraz śpiewakami z kraju i za granicy. Prowadzi czynną działalność pedagogiczną z zakresu dyrygowania oraz jest zapraszamy jako konsultant do wielu orkiestr w kraju i za granicą.
Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Brązowym Medalem za zasługi dla SG, Medalem „Polonia Minor” – Nagrodą Województwa Małopolskiego oraz Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”.

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA STRAŻY GRANICZNEJ

W swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry 1. Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego, jak i do folkloru muzycznego regionu Podhala. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej pełni od 1973 roku. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest muzycznym ambasadorem Straży Granicznej w kraju i za granicą. Prezentuje się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych m.in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, Włoszech, Węgrzech, Szwecji, Szwajcarii, Ukrainie, Litwie, Białorusi, Czechach, Francji, Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych, okolicznościowych i religijnych. Jest znana wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje na festiwalach muzycznych prezentując muzykę operową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Ponadto posiada w swoim repertuarze muzykę organowo-instrumentalną oraz formy symfoniczne i oratoryjno-religijne. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia bogatą historię polskości. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej uczestniczyła w ok. 10 tysiącach koncertów z udziałem wielomilionowej widowni.

Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyka klasyczną, regionalną i rozrywkową.

Sponsor

Kalendarium wydarzeń

Kadr z filmu "Joker"
Kino Seans filmowy

Joker

14 stycznia 2020, godz. 18:50

Kino SOKÓŁ