Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

EKO warsztaty z EkoEksperymentarium

Edukacja Warsztat

30 września 2022

sala edukacyjna, MCK SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatne // brak miejsc
Dodatkowe informacje:
Jeżeli potrzebujesz tłumacza języka migowego podczas warsztatów, prosimy o informację: a.lopalewska@mcksokol.pl, +48 18 534 06 62.
W piątek 30 września, w ramach projektu KULTURA Z KLIMATEM, uczniów klas 3-6 szkół podstawowych zapraszamy na bezpłatne ”EKO warsztaty z EkoEksperymentarium” z elementami gry, które poprowadzi Magdalena Derdończyk.
„EkoEksperymentarium” to gra on-line, w której dzieci skutecznie uczą się jak dbać o Planetę na co dzień. Dowiemy się, m.in. jak oszczędzać wodę i energię, jak zmniejszać ślad węglowy, jak robić odpowiedzialne zakupy. Tematyka ochrony środowiska i ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w atrakcyjnej dla najmłodszych formie. Podczas warsztatów gra zostanie częściowo przeniesiona do sali warsztatowej – wspólnie zagramy w EkoEksperymentarium, a następnie sami stworzymy listę prostych eko nawyków, które z łatwością każdy z nas może wdrożyć w życie.

Zajęcia odbędą się w dwóch terminach do wyboru: godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30.

Brak miejsc

Magdalena Derdończyk

Z zawodu dziennikarka. Współpracowała z łódzkimi i wrocławskimi redakcjami informacyjnymi. Pracuje z dziećmi i młodzieżą podczas kreatywnych obozów letnich. Związana z kolektywem „Mamy Projekt”, który założyły Małgorzata Żmijska i Joanna Studzińska. „Mamy Projekt” jest autorem cyfrowej edukacyjnej gry ekologicznej – „EkoEksperymentarium”.

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wystawa

Jak, rzeźbiąc, można zmienić czyjeś życie

29 września 2022, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

tłum ludzi, jedna osoba trzyma nad głową tablicę z hasłem "twój wybór"
Edukacja Warsztat

Współpraca dla klimatu

30 września 2022, godz. 16:00 - 19:00

sala edukacyjna, MCK SOKÓŁ