Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - tarnowskie eliminacje rejonowe

Literatura Konkurs

15 kwietnia 2024, godz. 10:00

Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Wszystkich zainteresowanych sztuką interpretacji słowa, zapraszamy 15 kwietnia 2024 roku o godz. 10:00 do Gminnego Centrum Kultury w Żabnie na tarnowskie eliminacje rejonowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
W turniejach: poezji śpiewanej, recytatorskim i teatrów jednego aktora wystąpią laureaci tegorocznych eliminacji powiatowych konkursów, które odbyły się w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, w Domu Kultury w Tuchowie, w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku i w Miejskim Domu Kultury w Bochni.   

Aktorki, Matylda Baczyńska, Monika Wenta i Anna Lenczewska, po wysłuchaniu wszystkich wypowiedzi artystycznych, kierując się kryteriami regulaminowymi, ocenią prezentacje i nominują nagrodzonych wykonawców do udziału w eliminacjach wojewódzkich 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się w dniach 29-30 kwietnia br. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

ORGANIZATORZY

Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie we współpracy z Domami i Ośrodkami Kultury oraz Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż / finisaż

Otoczenie | Maciej Fricze - wernisaż

12 kwietnia 2024, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI w Nowym Targu

Edukacja Folklor Muzyka Warsztat

„Pracownia Muzyczna” – warsztaty instrumentów | Zgłoszenia

15 kwietnia 2024

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu