Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Edukacja Literatura Teatr
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, adresowany do młodzieży i dorosłych, pogłębia wiedzę o literaturze, znajomość dzieł literackich, rozwija zainteresowania literackie i muzyczne, promuje talenty. Jest najstarszym i najważniejszym dla miłośników żywego słowa wydarzeniem tego typu.
Konkurs realizowany jest w formie 4 turniejów: recytatorskiego, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej i "wywiedzione ze słowa". Każdego roku Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ realizuje eliminacje rejonowe konkursu w Nowym Sączu (poprzedzone eliminacjami powiatowymi w Nowym Sączu, Gorlicach, Limanowej i Nowym Targu) oraz w Tarnowie (poprzedzone eliminacjami powiatowymi w Dąbrowie Tarnowskiej, Bochni, Brzesku i Tuchowie). Najlepsi uczestnicy kwalifikowani są do udziału w eliminacjach wojewódzkich.

OKR 2024

W 2024 roku odbędzie się 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej we współpracy z wyznaczonymi instytucjami artystycznymi oraz ośrodkami kultury.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu przyjęło na siebie rolę gospodarza eliminacji rejonowych – dla rejonu tarnowskiego (obejmującego powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski) oraz rejonu sądeckiego (obejmującego powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański).

Eliminacje dla rejonu sądeckiego odbędą się 9 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, a dla rejonu tarnowskiego – 15 kwietnia w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Literatura Konkurs

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - tarnowskie eliminacje rejonowe

15 kwietnia 2024, godz. 10:00

Gminne Centrum Kultury w Żabnie

Literatura Konkurs

69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - sądeckie eliminacje rejonowe

9 kwietnia 2024, godz. 09:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ