Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych

Folklor Festiwal Przegląd

24 czerwca 2021

online

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju przystępują do organizacji 44. edycji Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, która w tym roku odbędzie się w formule on-line, na podstawie nadesłanych nagrań filmowych widowisk.
Do udziału w Festiwalu organizatorzy zapraszają dziecięce zespoły regionalne różnych grup etnograficznych z terenu Karpat i Podkarpacia w zasięgu województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego oraz zespoły mające rodowód karpacki (np. Górale Czadeccy, Łemkowie).

Zespoły zobowiązane są do zaprezentowania programu z określonym tytułem widowiska, opartym w całości na autentycznym, dziecięcym folklorze swojego regionu, z towarzyszeniem tradycyjnej muzyki oraz w ubiorach i strojach właściwych dla regionu.

Zgłoszenia

Zespoły zgłaszające się do udziału w festiwalu zobowiązane są nagrać i przesłać materiał filmowy z aktualnym programem, który prezentowany będzie na festiwalu. Nagranie musi być aktualne, dokonane w 2021 roku.

Film (wraz z kartą zgłoszenia i skanem scenariusza) należy przesłać jako plik formatu MP4 lub AVI za pomocą wybranej platformy do przesyłania danych (wetransfer.com, transferxl.com lub Dysk Google - drive.google.com) na adres: zgloszenia@mcksokol.pl do 2 czerwca 2021 do godz. 16.00.

Materiały można także dostarczyć do siedziby organizatora za pośrednictwem poczty lub firmy kurierskiej na płycie DVD lub pendrivie do 2 czerwca 2021 do godz. 16.00 na adres:
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu,
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz
z dopiskiem: KARPACKI FESTIWAL


Poniżej do pobrania regulamin oraz karty zgłoszenia (w dwóch wersjach - do wyboru).

Kalendarium wydarzeń

Organy kościelne
Muzyka Koncert

ROZMAITOŚĆ BRZMIEŃ

23 czerwca 2021, godz. 19:00

Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Scena zasłonięta kurtyną
Edukacja Literatura Teatr Warsztat

"OD SŁOWA DO TEATRU" - 13. STACJONARNE WEEKENDOWE WARSZTATY TEATRALNE

25 - 27 czerwca 2021

Centrum Kultury Wsi Polskiej im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach