Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

41. Krakowski Wianek

Folklor Muzyka Konkurs

25 - 26 maja 2024

Park Kępińskich w Szczurowej

Wstęp: wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 22 kwietnia 2024 r., do godz. 15:00
25 i 26 maja 2024 r., w Szczurowej odbędzie się 41. KRAKOWSKI WIANEK - Przegląd Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, na który zapraszamy dorosłe i młodzieżowe zespoły prezentujące folklor w formie autentycznej jak również artystycznie opracowanej, grupy regionalne i śpiewacze, gawędziarzy, kapele ludowe, instrumentalistów, śpiewaków ludowych, mistrzów wraz z uczniami z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.
Przegląd ma charakter konkursu, a dla laureatów stanowi również możliwość kwalifikacji na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej w 2024 r., Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2025 r. oraz rekomendacji na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2024 r.

UWAGA!
Informujemy, iż od 2023 roku dla uczestników z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich, w zasięgu powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego wydarzenie pn. SPINKA KRAKOWSKA stanowi kwalifikację na konkursy stopnia wyższego. Szczegółowe informacje dot. powyższego wydarzenia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach (tel. 12/27 01 612).

Zgłoszenia

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: b.rompala@mcksokol.pl do 22 kwietnia 2024 r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu:

Małopolskie Centrum Kultury  SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne
ul. Urszulańska 16
33-100 Tarnów

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o terminie i godzinie występu zostaną poinformowani mailowo przez koordynatora wydarzenia. Dla opiekunów i kierowników poszczególnych grup planowane są również spotkania konsultacyjne z Komisją Artystyczną.

Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator wydarzenia - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, ul. Urszulańska 16, tel. 18/ 53 40 685, e-mail:b.rompala@mcksokol.pl.

W związku z wprowadzeniem istotnych zmian dotyczących prezentacji konkursowych prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem Przeglądu.

Organizator

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Koordynacja: Biuro Organizacyjne w Tarnowie

Współorganizator i Gospodarz

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Do usług szanownej pani

23 maja 2024, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Spektakl / widowisko

BAJKI MUZYKĄ PISANE: „Bajeczka o osiołku”

28 maja 2024

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu