Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

40. KRAKOWSKI WIANEK

Folklor Muzyka Konkurs

20 - 21 maja 2023

Park Kępińskich w Szczurowej

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 30 kwietnia 2023 r., do godz. 15:00
Przed nami RUBINOWY JUBILEUSZ KRAKOWSKIEGO WIANKA, którego 40. edycja odbędzie się w dniach 20 i 21 maja 2023 r. w Parku Kępińskich, w Szczurowej. Zatem w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy do gościnnej Szczurowej na jubileuszową edycję Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka dorosłe i młodzieżowe zespoły, grupy regionalne i śpiewacze, gawędziarzy, kapele ludowe, instrumentalistów, śpiewaków ludowych, mistrzów wraz z uczniami z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego.
Przegląd, który ma charakter konkursu, dla laureatów stanowi również możliwość kwalifikacji na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych SABAŁOWE BAJANIA w Bukowinie Tatrzańskiej w 2023 r.,  Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2024 r. oraz rekomendacji na Ogólnopolski Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2023 r.
UWAGA!
Informujemy, iż od 2023 roku dla uczestników z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich, w zasięgu powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego wydarzenie pn. SPINKA KRAKOWSKA stanowi kwalifikację na konkursy stopnia wyższego. Szczegółowe informacje dot. powyższego wydarzenia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach (tel. 12/27 01 612)

ZGŁOSZENIA

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: b.rompala@mcksokol.pl do 30 kwietnia 2023 r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu:

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Biuro Organizacyjne
ul. Urszulańska 16, I p.
33-100 Tarnów

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o terminie i godzinie występu zostaną poinformowani mailowo przez koordynatora wydarzenia. Dla opiekunów i kierowników poszczególnych grup planowane są również spotkania konsultacyjne z Komisją Artystyczną.

Współorganizator i Gospodarz

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej

Kalendarium wydarzeń

Teatr Przegląd

11. KONFRONTACJE TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY TEATRALNE LUSTRA

16 - 18 maja 2023

Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne im. Jana Pawła II w Brzesku

Literatura Konkurs

3. KONKURS LITERACKI „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”

25 maja 2023

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ