Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

PLAN 75

Kino Seans filmowy

17 maja 2023, godz. 16:30

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł - wstęp wyłącznie z legitymacją szkolną/studencką
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne wyłącznie w kasie Kina SOKÓŁ
W środę 17 maja o godzinie 16:30, zapraszamy do Kina SOKÓŁ na seans filmu PLAN 75 w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego LEŻAK. Film ten to mocny i intrygujący społeczny komentarz reżyserowany przez Chie Hayakawę, który ukazuje nie tylko przyszłość Japonii, ale także globalny problem starzejącego się społeczeństwa.
Japoński kandydat do OSCARA to film jednej z najzdolniejszych reżyserek – Chie Hayakawa, który jest ostrym społecznym komentarzem ukazującym niepokojącą przyszłość.

Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa.

Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu.

Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.

ZWIASTUN

Japonia, Filipiny, Francja, 2022, dramat, 112'
reż. Chie Hayakaw