Znają sąsiedzi

Kino Muzyka
Coroczne spotkania z kulturą najbliższych sąsiadów. Ich głównym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze i osiągnięciach sąsiednich narodów oraz atrakcjach, które warto odwiedzić w krajach objętych projektem.
W ramach DNI odbywają się koncerty, wystawy plastyczne, prezentacje ciekawych filmów oraz seminaria i spotkania służące wzbogaceniu wiedzy o kulturze, życiu narodów, ich kulturowej specyfice i atrakcjach turystycznych. Wraz z sądeckimi restauratorami organizowane są także dni kuchni narodowych, które cieszą się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem.

V Dni Ukraińskie w Nowym Sączu

W dniach 6, 7 oraz 12 maja zapraszamy na organizowane już po raz piąty Dni Ukraińskie w Nowym Sączu. Tegoroczna, wiosenna edycja cyklu wpisuje się również w działania MCK SOKÓŁ pod hasłem „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”, których celem jest pomoc uchodźcom i artystom ukraińskim poprzez szeroko pojętą działalność kulturalną.
Oprócz koncertu znakomitej DAGADANY proponujemy Państwu w miejsce tradycyjnego dla cyklu przeglądu filmów jeszcze dwa wydarzenia artystyczne. Będzie to kameralny koncert ukraińskich artystów przebywających obecnie w Polsce oraz niezwykłe widowisko teatralne dla całej rodziny, w którym historia Małego Księcia opowiedziana zostanie za pomocą piasku, wody i światła.

Cena biletu na każde z wydarzeń to symboliczna złotówka, dlatego już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce na pomoc uchodźcom wojennym, którą podczas wydarzeń prowadzić będzie Fundacja Rozwoju Sądecczyzny.

Program

6 maja, godz. 19:00
sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ
DAGADANA

koncert
kup bilet >

7 maja, godz. 18:00
sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ
GALITSYNA ART GROUP „Mały Książę”
spektakl familijny opowiedziany piaskiem, wodą i światłem
kup bilet >

12 maja, godz. 19:00
sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ
PIĘKNE DŹWIĘKI Z UKRAINY
koncert
kup bilet >

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE

6–15 maja
główny zespół wejściowy MCK SOKÓŁ
UKRAINA – RAJ NIEUTRACONY
wystawa fotografii autorstwa Kamila Bańkowskiego
wstęp wolny

Bilety

Bilety w cenie 1 zł do nabycia od 11 kwietnia 2022 on-line na stronie mcksokol.pl oraz w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00.

Partnerzy

Patronat medialny

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Zbliżenie na bok akordeonu
Folklor Muzyka Koncert

Piękne dźwięki z Ukrainy

12 maja 2022, godz. 19:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Dłoń rysująca na piasku
Teatr Spektakl / widowisko

GALITSYNA ART GROUP „Mały Książę”

7 maja 2022, godz. 18:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

cztery osoby z instrumentami muzycznymi w strojach regionalnych
Muzyka Koncert

DAGADANA

6 maja 2022, godz. 19:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ