Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Czeskie przywary według Havelki - przegląd kina czeskiego

Kino Seans filmowy

24 - 25 kwietnia 2024

sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 5 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 8 kwietnia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online.
W ramach IX Dni Czeskich w Nowym Sączu zapraszamy do Kina SOKÓŁ 24 i 25 kwietnia, o godzinie 19:00, na przegląd kina czeskiego – CZESKIE PRZYWARY WEDŁUG HAVELKI.
Wprowadzenie: Karol Szafraniec.
Po seansach zapraszamy na czeski akcent kulinarny.

UWAGA!

W związku z ogromnym zainteresowaniem filmami, które przygotowaliśmy dla Was w ramach IX DNI CZESKICH, przenieśliśmy seanse z sali im. Zofii Rysiówny (sali studyjnej) do sali im. Piotra Kosińskiego (małej sali kinowej)! Mamy nadzieję, że dzięki temu, każdy zainteresowany będzie mógł wybrać się z nami w filmową podróż do Czech. 

Bilety zakupione przed zamianą sal zachowują ważność, jednak zmianie ulegną numery rzędów. Biletom na film na sali studyjnej w pierwszym rzędzie, będzie przypisany piąty rząd na małej sali kinowej. Biletom w drugim rzędzie – miejsca w szóstym rzędzie itd. Numery miejsc pozostają bez zmian.

24 KWIETNIA (ŚRODA), GODZINA 19:00

WŁAŚCICIELE
sala im. Zofii Rysiówny
Czechy 2019, 96’, dramat / komedia
reżyseria: Jiří Havelka
kup bilet >>

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan. Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełen przekrój czeskiego społeczeństwa.

25 kwietnia (czwartek), godz. 19.00

SYTUACJA AWARYJNA
sala im. Zofii Rysiówny
Czechy 2022, 103’, komedia
reżyseria: Jiří Havelka
kup bilet >>

Nowy film Jiřiego Havelki to - po świetnie przyjętych "Właścicielach" - kolejna zjadliwa satyra na czeskie przywary narodowe. U progu letniego weekendu grupka Czechów jedzie niewielkim, lokalnym pociągiem. Gdy wskutek awarii maszynista wysiada, niezabezpieczony pociąg rusza i zmierza w przeciwnym kierunku... Jak zareagują podróżni?

Patronat medialny