Synteza Sztuk

26 kwietnia - 19 maja 2024

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatny
Od 26 kwietnia w Galerii Sztuki SOKÓŁ, w foyer sali koncertowej Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, można oglądać wystawę „Synteza sztuk”.
Pomysłodawczynią międzynarodowego projektu „Synteza sztuk” jest Anna Szczepaniak, absolwentka Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, założycielka firmy ASSM. „Synteza sztuk”, bo łączy wszystkie jej dziedziny: malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę warsztatową i komputerową, fotografię, street art, instalację i tkaninę artystyczną, a także muzykę, słowo i operę. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni wykładowcy i absolwenci największych Uczelni Artystycznych w Polsce: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Uniwersytetu w Poznaniu, Uniwersytetu w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Akademii Sztuki w Szczecinie.

Głównym założeniem tego przedsięwzięcia, jak pisze Pani Anna Szczepaniak, było „promowanie sztuki wysokiej, edukowanie młodzieży i ukazanie różnych odmian sztuki, form przekazu, promowanie gatunku muzycznego, który jest idealnym przykładem syntezy sztuk (mowa tutaj o operze). Opera powstała na bazie połączenia sztuk plastycznych, słowa, muzyki i gry aktorskiej.”

Po raz pierwszy projekt, pod pełną nazwą „Ecce Homo Synteza Sztuk” został zaprezentowany polskiej publiczności we wrześniu 2023 roku w Gdańsku. Dzisiaj w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu doczekał się kolejnej odsłony w postaci wystawy otwartej 26 kwietnia w Galerii Sztuki SOKÓŁ oraz koncertu, o którym można więcej przeczytać tutaj >>

W wystawie biorą udział: Arkadiusz Andrejkow (malarstwo), Rafał Dąbrowski (fotografia), Amelia De Silva (fotografia), Danka Jarzyńska (rzeźba), Andrzej Naściszewski (fotografia), Alicja Przybyszowska (fotografia), Lidia Staszczak (grafika komputerowa, rzeźba). Finisaż wystawy będzie miał miejsce w piątek 17 maja o godzinie 18:00.

Organizator

Partnerzy