Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

ZBIGNIEW BIEL „GRAFIKA” - wernisaż

Sztuka Wernisaż

2 - 26 czerwca 2023

Galeria BWA JATKI

Bilety: Wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Wystawa trwa od 2 czerwca do 26 czerwca 2023.
W piątek 2 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy do Galerii BWA JATKI w Nowym Targu na wernisaż wystawy grafiki Zbigniewa Biela.
Opisanie Przestrzeni
Większość prac graficznych, które wykonałem w ostatnich latach można uznać za mój głos w tej niekończącej się definicji zjawiska czterech wymiarów intrygującego człowieka od samych jego początków. To siebie w tym opisie stawia człowiek jako wzorzec miary i głównego mierniczego. Sens tej swoistej tautologii jest jednak znacznie głębszy bo ta natrętna potrzeba poznania i opisu jest immanentną częścią historii kultury, bardzo trudno jakaś charakterystykę tworzyć pomijając taki właśnie kontekst. Od przedstawiającego zależy na ile jego wyobrażenie przeniesie nas w sferę znaczeń metafizycznych, a na ile ulegając panującej tendencji będzie to tylko sumienne formatowanie. […]

Zbigniew Biel – fragment tekstu do wystawy
ZBIGNIEW BIEL
Urodzony w 1957 roku w Częstochowie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1984 roku uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki. Uprawia rysunek, malarstwo i grafikę. Od 1983 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i poza granicami. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Za swoje grafiki otrzymał kilka nagród i wyróżnień, m.in. na Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach w 1991 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach zarówno prywatnych, jak i muzealnych (m.in. Muzeum Narodowego w Krakowie, Portland Art Museum (USA), Museum of International Contemporary Graphic Art w Fredrikstad (Norwegia), Museo Internazionale dell’Exlibris Gabriele D’Annunzio w Pescara (Włochy), Musée du Petit Format w Couvin (Belgia) oraz Muzeum Sztuki w Bytomiu, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy).

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Dzień Dziecka w Kinie SOKÓŁ 2023

1 - 2 czerwca 2023

Kino SOKÓŁ

Muzyka Koncert

Barbora Botošová Band & Agata Siemaszko

2 czerwca 2023, godz. 19:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ