Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wyrwać się z paszczy

Kino Seans filmowy

20 - 26 sierpnia 2021

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł
W tym tygodniu, w ramach cyklu WAKACYJNE LAST MINUTE DO KINA, zapraszamy na filmy: JUTRO CZEKA NAS DŁUGI DZIEŃ oraz SPACER Z ANIOŁAMI.

JUTRO CZEKA NAS DŁUGI DZIEŃ

Polska 2019, 79’, dokumentalny, od 12 lat
Seanse (sala studyjna): 21 - 22 sierpnia g. 9:20
Bilety: 10 zł >>

W Jeevodaya mieści się ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

SPACER Z ANIOŁAMI

Polska 2021, 84’, dokumentalny, od 12 lat
Seanse (*sala studyjna, **sala z pętlą indukcyjną): 20 i 23 - 26 sierpnia g. 9:15*,
21 – 22 sierpnia g. 9:25**
Bilety: 10 zł >>

Filmowa podróż do samego jądra ciemności, a jednocześnie w głąb własnej duszy i spotkanie demonami z przeszłości. Nagradzany już dokument Tomasza Wysokińskiego opowiada o Jerrym, którego misją jest odnajdywanie zagubionych w Republice Południowej Afryce dzieci.

W RPA dzieci znikają z różnych powodów: uciekają z domów, uprowadza się je lub po prostu wyrzuca. W konsekwencji często trafiają na ulice, gdzie zmusza się je do prostytucji. A to i tak „szczęśliwe” okoliczności, ponieważ zdarza się również, że stają się ofiarami mordów rytualnych. Są jednak ludzie, których życiową misją jest ich odnajdywanie. Takim mężczyzną jest Jerry − twórcy filmu towarzyszą mu z kamerą, kiedy trafia na ślad porwanej dziewczynki z Soweto, a pomagają mu w tym nawet duchy. Sam musi się uporać z demonami z przeszłości − jako dziecko żył na ulicy skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego.

Kalendarium wydarzeń

Mężczyzna ma założone rękawice bokserskie. Obok niego stoją więźniowie
Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

MISTRZ - przedpremiera z udziałem gości

19 sierpnia 2021, godz. 18:00

sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ

Na białej kartce papieru leżą dwie kredki: czarna i biała. Ktoś czarną kredką wykonał kilka mechanicznych linii, kresek. Ślad był wykonany dosyć mocno, bo kredki pozostawiły kilka opiłków.
Edukacja Sztuka Warsztat

Martwa Natura - wakacyjna szkoła rysunku

23 - 27 sierpnia 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART