Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

WRZĄTEK: TOLERANCJA

Sztuka Spotkanie / dyskusja

26 stycznia 2023, godz. 18:00 - 20:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

Wstęp: bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Spotkanie odbędzie się na I piętrze w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ.
Tolerancja jest tematem pierwszego w roku 2023 spotkania z cyklu WRZĄTEK, na które zapraszamy 26 stycznia do Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu. Wstęp wolny.
Wydarzenie poprowadzi dr hab. Dariusz Juruś, prof. UJ, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia) i Politechniki Krakowskiej (architektura), stypendysta uniwersytetów w Bochum, Heidelbergu i Oxfordzie. Zajmuje się filozofią polityki (głównie libertarianizmem) a także etyką. Jest autorem ponad 50 publikacji. Pracuje w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Rady Programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu.

W dyskusji będą uczestniczyć zaproszeni goście:
  • prof. dr hab. Tadeusz Paleczny, socjolog kultury, narodu i stosunków etnicznych, kulturoznawca, Katedra Teorii i Badań Relacji Międzykulturowych, kierownik Wydziałowych Kulturoznawczych Studiów Doktoranckich na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilkunastu monografii naukowych.
  • prof. dr hab. Andrzej Szarek, absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1985 r. w pracowni prof. Jana Kucza. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Przewodniczący Rady Programowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu.
  • ks. dr Marek Mierzyński, absolwent I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, dr teologii moralnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, były pracownik Sekretariatu Episkopatu Polski w Warszawie, filozof-etyk, adiunkt, ks., wieloletni duszpasterz akademicki w Nowym Sączu, wykładowca filozofii, etyki na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, promotor i recenzent ponad 200 prac z pedagogiki w IP PWSZ w Nowym Sączu, autor dwóch monografii i kilkudziesięciu artykułów z zakresu etyki, antropologii filozoficznej, filozofii idei i filozofii pedagogiki.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert Seans filmowy

André Rieu w Dublinie. Dobry koncert na Nowy Rok

26 stycznia 2023, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

FERIE W KINIE SOKÓŁ 2023

27 stycznia - 12 lutego 2023

Kino SOKÓŁ