Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA

Teatr Spektakl / widowisko

30 października 2023

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 15 i 20 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety na godz. 17:00 w cenie 20 zł do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00 – 20:00, sob.-ndz. 12:00 – 20:00 oraz online na stronie mcksokol.pl

Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (w kasie MCK SOKÓŁ na podstawie legitymacji).

Rezerwacja biletów na godz. 11:00 w cenie 15 zł od 1 os. – wyłącznie dla grup zorganizowanych z przedszkoli (dzieci od lat 5 ), klas „zerowych” oraz klas I – III szkół podstawowych – od dnia 10 października br. bezpośrednio pod numerem tel. 18 44 82 641 lub mailowo pod adresem: e.giza@mcksokol.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00).
Scena SOKÓŁ, działająca w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, zaprasza w dniu 30 października br. (poniedziałek) na familijny spektakl pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” autorstwa Macieja Wojtyszki, który dwukrotnie – o godz. 11:00 (wyłącznie dla przedszkolnych i szkolnych grup zorganizowanych) oraz o godz. 17:00, w sali im. L. Lipińskiego, gościnnie zaprezentuje Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.
Inspiracją do powstania sztuki była postać Misia Uszatka, stworzona przez Czesława Janczarskiego (autora) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustratora),  będąca klasyką polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Autor sztuki, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

Miś Uszatek bardzo lubi gry zainstalowane na telefonie. Ta rozrywka przesłania mu cały świat. Nie chce spotykać się ze znajomymi. Kiedy przyjaciele przynoszą specjalnie dla niego upieczony tort, chętnie zjada kawałek, ale szybko wraca do swojego ulubionego zajęcia. Pajacyk, Zajączki i Słoń decydują się zabrać misia do lekarza. Stary Wróbel znajduje radę, ale by leczenie się udało, trzeba obmyślić sprytny plan, dzięki realizacji którego Uszatek odkryje świat o wiele piękniejszy od wirtualnej rzeczywistości…

To 362. premiera Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, w 102. sezonie jego działalności. Ten barwny, pełen muzyki spektakl familijny dla najmłodszych widzów, skierowany jest również do widzów dorosłych, którzy z sentymentem zechcą spotkać się z bohaterem swoich dobranocek i jego sympatycznymi przyjaciółmi.
Spektakl dla widzów od 5. roku życia;
Czas trwania spektaklu – 55 minut bez przerwy

Reżyseria: Janusz MICHALIK
Projekty kostiumów: Magdalena KOTKOWSKA
Wykonanie kostiumów: Usługi Krawieckie Renata NOWAK
Muzyka: Andrzej BOGDAŁ
Choreografia: Aleksandra JUREK-SZEWCZYK
Grafiki: Honorata KRUCZEK
Realizacja techniczna: Ryszard GARWOL

Obsada:
Miś Uszatek – Dominika ROLA
Pajacyk Bimbombam – Zuzanna MAGIERA
Zajączek I – Antonina MAGIERA
Zajączek II – Zofia OBRZUD / Zuzanna SIEDLARZ
Gumowy Słoń – Filip DROŻDŻ
Stary Wróbel – Mieczysław FILIPCZYK
Krowa Drumla – Iwona ZNAMIROWSKA
Sowa Hula – Monika ZAGÓROWSKASpektakl został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Producentem przedstawienia jest Stowarzyszenie Animatorów Kultury, a Partnerami: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, pufy.pl i Studio Lasera w Starym Sączu.

Kalendarium wydarzeń

Teatr Warsztat

DRUGA STRONA LUSTER - warsztaty teatralne 2023

28 października 2023, godz. 10:00 - 13:30

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

Kino Seans filmowy

Duch

31 października 2023, godz. 18:35

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu