Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wernisaż wystawy Andrzeja Fydrycha „Powłoka"

Sztuka

25 lutego 2022, godz. 18:00 - 21:30

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ

WSTĘP: wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Uwaga!
Ilość osób niezaszczepionych na Covid-19 ograniczona. Ilość osób zaszczepionych na Covid-19 bez limitu po okazaniu unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID.
Wystawa obejmuje m.in. dwa cykle: „Audioformy”, którym towarzyszy autorska kompozycja muzyczna oraz „Landscape” podejmujący relację jaka zachodzi między obiektem a obrazem.
Audioformy są kolekcją pracy doktorskiej, gdzie inspiracją do powstania obrazów było stworzenie własnych kompozycji muzycznych. Drugim prezentowanym cyklem jest Landscapes, który powstał później, podejmuje on z kolei relację, jaka zachodzi między obiektem a obrazem. Mimo wizualnych i ideowych różnic tych dwóch kolekcji, istnieją między nimi związki. W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z horyzontalną kompozycją obrazów, nawiązującą do przestrzeni pejzażu wyobrażonego. Zauważalny jest również motyw basenów, skrzyni, pustych lub wypełnionych barwną cieczą czy inną niejednoznaczną materią. Jednak najistotniejszym aspektem wiążącym jest widoczna ewolucja formalna. Obrazy z cyklu Audioformy są pracami przestrzennymi dosłownie, tzn. technologicznie odnoszą się do płaskorzeźby, która w sposób bardziej sugestywny uwypukla zagadnienie dźwięku w obrazie. […] Andrzej Fydrych

Andrzej Fydrych (1983) - Związany z łódzką ASP, gdzie obecnie jest asystentem w Pracowni Ekspresji Malarskiej pod kier. prof. J. Trzcińskiej. Laureat m.in. Międzynarodowego Biennale Grafiki w Ourense (Hiszpania), Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, nagrodzony łódzką Eureką oraz nagrodą główną przyznaną przez Międzynarodowe Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino (Włochy). Wyróżniony również przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi. Finalista takich konkursów krajowych jak Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. W 2018 r. uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest autorem 15 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 40 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą oraz w instytucjach kultury. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbą.Uwaga!

Ilość osób niezaszczepionych na Covid-19 ograniczona. Ilość osób zaszczepionych na Covid-19 bez limitu po okazaniu unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID.

Spotkanie w reżimie sanitarnym, prosimy o potwierdzenie swego przybycia do dnia 24 lutego 2022 roku telefonicznie 18 53 40 663, 18 53 40 679 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–16.00 e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na bieżącej stronie.

Kalendarium wydarzeń

Kobieta siedzi na krześle i trzyma wiolonczelę, obok stoi mężczyzna
Muzyka Koncert

THE BEST OF / SO BRITISH:
CARRINGTON-BROWN

24 lutego 2022, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

„MÓJ DŁUG” - pokaz specjalny

25 lutego 2022, godz. 20:10

Kino SOKÓŁ