Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty historyczne na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ

Edukacja Warsztat

24 października - 13 grudnia 2023

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia przyjmujemy poprzez dyrektorów szkół lub delegowanych nauczycieli pod numerem telefonu: 18 534 06 65 lub mailem na adres: m.rogoz@mcksokol.pl. Ilość miejsc jest ograniczona
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych historią i sportem do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach historycznych na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Zajęcia będą przeprowadzane w październiku, listopadzie i grudniu br.
Organizacja ta miała ogromne znaczenie dla rozwoju wychowania fizycznego i sportu w Polsce, a jej idee były związane z walką o niepodległość kraju.
Celem warsztatów jest przypomnienie historii i działalności TG SOKÓŁ, a także ukazanie ważnych postaci związanych z tą organizacją. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się ideom, które legły u podstaw powstania tej pionierskiej organizacji, jak również poznamy historię rozwoju TG SOKÓŁ na terenie Nowego Sącza i regionu.

W czasach, kiedy idee TG SOKÓŁ były w pełni aktualne, ludzie walczyli o wolność i niepodległość Polski. Właśnie wtedy takie wartości, jak siła fizyczna i hart ducha, były szczególnie pożądane. Dlatego Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ gromadziło ludzi w celu odbywania ćwiczeń, które zapewniały rozwój ciała i ducha. Hasło "w zdrowym ciele, zdrowy duch" stało się motto tej organizacji, a idee TG SOKÓŁ wpisały się na stałe w historię polskiego sportu.

Podczas warsztatów omówimy także mundur TG SOKÓŁ oraz znaczenie symboli związanych z tą organizacją. Będziemy mieli również okazję przejrzeć historyczne fotografie związane z TG SOKÓŁ oraz poznać postacie, które odegrały kluczową rolę w rozwoju tej organizacji.

Miejsce warsztatów

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, sala im. Romana Sichrawy

Dostępne terminy

  • 24 październik, godz. 9:00
  • 24 październik, godz. 11:30
  • 31 październik, godz. 9:00
  • 31 październik, godz. 11:30
  • 29 listopad, godz. 9:00
  • 29 listopad, godz. 11:30
  • 13 grudnia, godz. 9:00
  • 13 grudnia, godz. 11:30

Liczba uczestników

Maksymalna liczba uczestników podczas jednych warsztatów to około 60 osób (maks. 2 klasy)

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez dyrektorów szkół lub delegowanych nauczycieli pod numerem telefonu: 18 534 06 65 lub mailem na adres: m.rogoz@mcksokol.pl. Ilość miejsc jest ograniczona
Po wyrażeniu chęci udziału w warsztatach przez daną szkołę, każdemu uczestnikowi warsztatów zostanie przesłany odpowiedni formularz. Szkoła będzie także delegować na warsztaty odpowiedzialnego nauczyciela, który będzie nadzorować grupę uczniów. W zgłoszeniu mailowym należy podać imię, nazwisko oraz kontakt tego nauczyciela.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Disco Boy

24 października 2023, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu