Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Warsztaty historyczne na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ cz.1

Edukacja Warsztat

1 kwietnia - 30 czerwca 2023

MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Terminy warsztatów ustalane są indywidualnie. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez dyrektorów szkół pod numerem telefonu: 18 534 06 65 lub mailem na adres: m.rogoz@mcksokol.pl. Ilość miejsc jest ograniczona
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych historią i sportem do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach historycznych na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ. Zajęcia będą przeprowadzane w kwietniu, maju i czerwcu br.
Organizacja ta miała ogromne znaczenie dla rozwoju wychowania fizycznego i sportu w Polsce, a jej idee były związane z walką o niepodległość kraju.
Celem warsztatów jest przypomnienie historii i działalności TG SOKÓŁ, a także ukazanie ważnych postaci związanych z tą organizacją. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się ideom, które legły u podstaw powstania tej pionierskiej organizacji, jak również poznamy historię rozwoju TG SOKÓŁ na terenie Nowego Sącza i regionu.

W czasach, kiedy idee TG SOKÓŁ były w pełni aktualne, ludzie walczyli o wolność i niepodległość Polski. Właśnie wtedy takie wartości, jak siła fizyczna i hart ducha, były szczególnie pożądane. Dlatego Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ gromadziło ludzi w celu odbywania ćwiczeń, które zapewniały rozwój ciała i ducha. Hasło "w zdrowym ciele, zdrowy duch" stało się motto tej organizacji, a idee TG SOKÓŁ wpisały się na stałe w historię polskiego sportu.

Podczas warsztatów omówimy także mundur TG SOKÓŁ oraz znaczenie symboli związanych z tą organizacją. Będziemy mieli również okazję przejrzeć historyczne fotografie związane z TG SOKÓŁ oraz poznać postacie, które odegrały kluczową rolę w rozwoju tej organizacji.

ZGŁOSZENIA

Warsztaty odbędą się w miesiącach: kwiecień, maj i czerwiec. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez dyrektorów szkół pod numerem telefonu: 18 534 06 65 lub mailem na adres: m.rogoz@mcksokol.pl. Ilość miejsc jest ograniczona

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

„BLEF DOSKONAŁY” – UROCZYSTY POKAZ PREMIEROWY

31 marca 2023, godz. 19:10

Kino SOKÓŁ

Sztuka Wernisaż / finisaż

NIE–MOC: ROZWAŻANIA NAD POKORĄ CHRYSTUSA - wernisaż

3 kwietnia 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI