Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„BLEF DOSKONAŁY” – UROCZYSTY POKAZ PREMIEROWY

Kino Seans filmowy

31 marca 2023, godz. 19:10

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 14 i 17 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-ndz. 12:00-20:00 oraz on-line.
W piątek 31 marca o godzinie 19:10 zapraszamy do Kina SOKÓŁ na uroczysty pokaz premierowy filmu BLEF DOSKONAŁY z udziałem twórców filmu: reżyserów Michała i Jakuba Węgrzynów, aktorów Agnieszki Kawiorskiej i Aleksandra Mackiewicza oraz autora muzyki RX Rafała Sielawy.
Film opowiada historię trójki przyjaciół pracujących w Banku Narodowym, którzy korzystając w panującej pandemii wynoszą z własnego banku 100 milionów euro w złocie. Jednak nie fakt wyniesienia pieniędzy z banku jest tematem filmu, a to co zaczyna się dziać w głowach ludzi posiadających nielegalnie zdobyty majątek. W związku z tym, że taka instytucja jak Bank Narodowy zawsze jest bacznie obserwowana, nasi bohaterowie zostają poddani próbie przez "sępy", które zwykle pojawiają się w takich okolicznościach. Morale, lojalność, przyjaźń, miłość - uczucia, które do tej pory im towarzyszyły zostają zaciągnięte do walki".

BLEF DOSKONAŁY ma już na swoim koncie nagrody Cult Critic Movie Awards 2021 – nagroda dla Michała Węgrzyna za najlepszą reżyserię, Indo Malaysia Film Festival 2021 - nagroda dla Karoliny Chapko za główną rolę żeńską, Rabat Comedy IFF 2022 – nagroda dla Piotra Witkowskiego za główną rolę męską, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Boden 2021 – nagroda dla najlepszego filmu, World Film Carnival - Singapore 2021 – nagroda dla najlepszego filmu.

Spotkanie po seansie poprowadzi filmoznawca – Filip Nowak.

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Kino Sztuka Seans filmowy

David Hockney. Pejzaże, portrety i martwe natury

30 marca 2023, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Edukacja Warsztat

Warsztaty historyczne na temat Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ cz.1

1 kwietnia - 30 czerwca 2023

MCK SOKÓŁ