Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Walentynki w Kinie SOKÓŁ 2024

Kino Seans filmowy

14 lutego 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł
Zapraszamy wszystkie pary na niezapomniany pokaz walentynkowy w Kinie SOKÓŁ! Dołączcie do nas 14 lutego i spędźcie magiczny wieczór z ukochaną osobą.

Przygotowaliśmy dla was dwie premierowe produkcje: MIŁOŚĆ JAK MIÓD - polską komedię obyczajową oraz OPADAJACE LIŚCIE - fiński dramat z nutą komedii.

Dodatkowo będziecie mieć szansę na zdobycie jednej z wielu atrakcyjnych nagród:

  • całodniowego pobytu na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej, ufundowanego przez firmę TERMA BANIA,

  • fantastycznych upominków przygotowanych przez firmy: Jubiler Sezam, Florencja Resto & Bankiet, Willa Poprad, Winiarnia Sądecka, Novo Sądecka, Hawana Beauty Club oraz Parma Mia Restauracja Delikatesy.
OPADAJĄCE LIŚCIE - premiera
Finlandia 2023, 81’, dramat, komedia, napisy, od 15 lat
godz. 18:45BILETY: 14 i 17 zł >>

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym. Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.
MIŁOŚĆ JAK MIÓD - premiera
Polska 2024, 98’, komedia obyczajowa, od 15 lat
godz. 19:50 | BILETY: 14 i 17 zł >>

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o swój duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zajmuje jej miejsce. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła. Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Ultima Thule - przedpremiera

13 lutego 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Sztuka Wernisaż / finisaż

„...gdy rzeczy trwają, my szukamy trwania” | Aldona Mickiewicz - wernisaż wystawy

15 lutego 2024, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu