Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

WAKACYJNE LAST MINUTE - „ZATRACENI W ROZKOSZY"

Kino Seans filmowy

7 - 13 sierpnia 2020

Kino SOKÓŁ

Bilety: 10 zł
Dodatkowe informacje:
Filmy wyłącznie dla osób dorosłych.
Głośne premiery i najciekawsze filmy ostatniego roku jeszcze raz na ekranie Kina SOKÓŁ.

LIBERTE

Francja, Hiszpania, Portugalia 2019, 132', dramat historyczny, napisy, od 18 lat
Seanse (sala z pętlą indukcyjną): 7 - 10, 12 - 13 sierpnia, godz. 20:30
Bilety >>

Uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w Cannes oda do wyrafinowanej dekadencji, która – jak twierdzi Serra (reżyser) – ma europejskie korzenie. Bo tylko tu społeczeństwo za sprawą libertyńskich wartości odważyło się postawić estetykę przyjemności wyżej niż moralność. Chciałem nakręcić film o nocy – mówił – nie taki, którego akcja rozgrywa się nocą, ale film poświęcony logice nocy, która zmienia naszą percepcję, zasady moralne, wszystko.

Film opowiadający o utopii seksualnego wyzwolenia, gdy różnice między ludźmi znikają: nie ma kobiet i mężczyzn, sług i panów, pięknych i brzydkich. O doskonałej, dziwnej, mrocznej utopii, braterstwie ciał. Nocą w leśnej głuszy jak na scenie wśród dekoracji spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. Pogrążeni w mroku, pośród szeptów i jęków, zmierzą się z własną i cudzą zachłannością, skonfrontują z obnażeniem, przymusem i pragnieniem. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

365 dni

Polska 2020, 116', erotyczny, od 18 lat
Seanse: 7 - 8, 12 sierpnia, godz. 20:15
Bilety >>

Film „365 dni” oparty jest na bestsellerowej powieści autorstwa Blanki Lipińskiej. To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.

Fabuła:
Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Aby podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo - najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na... pokochanie go.

Kalendarium wydarzeń

Kino Sztuka Seans filmowy

Dziewczyna z perłą i inne skarby haskiego Mauritshuisu

6 sierpnia 2020, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

„Obok portretu”, Andrzej Guttfeld
Sztuka Wystawa

Finisaż wystawy malarstwa i rysunku Andrzeja Guttfelda

7 sierpnia 2020, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI