Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Finisaż wystawy malarstwa i rysunku Andrzeja Guttfelda

Sztuka Wystawa

7 sierpnia 2020, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Bilety: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:

Adres Galerii:
ul. Kościuszki 4, Nowy Targ

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu zaprasza na finisaż wystawy malarstwa Andrzeja Guttfelda, który odbędzie się 7 sierpnia o godz. 18.00.
Staram się, żeby moje malowanie było połączeniem spontanicznego gestu i logicznej konstrukcji, a także wynikało z uważnej obserwacji natury. Jednak wierne portretowanie otaczającej nas natury, zwane realizmem, pozbawione ładunku emocji i widocznego przeżycia, absolutnie mnie nie interesuje. (…) Chociaż tematem moich prac jest zwykle otaczająca mnie rzeczywistość, traktuję ją płasko i dekoracyjnie. Interesuje mnie przy tym zestawienie plam, kierunki linii, rodzaj kompozycji. Nie poruszam w obrazach żadnych problemów moralnych, ani społecznych, ani duchowych. Staram się natomiast ocalić w pracach swoje widzenie świata i swoją prywatność. Maluję wyłącznie z egoistycznej potrzeby malowania - ponieważ sprawia mi to przyjemność.

Andrzej Guttfeld


Wystawa czynna w dniach 8 lipca - 7 sierpnia br.

Prof. art. mal. Andrzej Guttfeld (1941–2017)

Studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 1963–1968. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Bronisława Kierzkowskiego w 1968 roku. Od roku 2001 profesor zwyczajny w Zakładzie Kształcenia Artystycznego Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Wystawy indywidualne oraz udział w wystawach zbiorowych (razem 235) w galeriach polskich i zagranicznych. Prace malarskie i graficzne nagradzane w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, w tym: trzykrotnie w konkursie na malarstwo pastelem w Nowym Sączu oraz Grand Prix Międzynarodowego Biennale Pasteli w 1998 roku. Udział w licznych plenerach malarskich i podróżach artystycznych, m.in. na Kretę, Korsykę, Sycylię, Sardynię, Wyspy Liparyjskie, do Meksyku, Egiptu, Indii, Tybetu, Nepalu, na Kubę i Ukrainę. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Wojewody Toruńskiego. Prace w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą. Członek-założyciel Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i członek Stowarzyszenia Twórczego POLART w Krakowie.
Wystawa dofinansowana ze środków Gminy Miasta Nowy Targ.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

WAKACYJNE LAST MINUTE - „ZATRACENI W ROZKOSZY"

7 - 13 sierpnia 2020

Kino SOKÓŁ

Kino Prelekcja Seans filmowy

Żegnaj, mój synu

11 sierpnia 2020, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ