Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Uśmiech losu

Kino Seans filmowy

21 grudnia 2023, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 16 zł (10 zł – członkowie Klubu)
W czwartek, 21 grudnia, o godzinie 12:15, w ramach Klubu Filmowego III Wieku, serdecznie zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na projekcję filmu UŚMIECH LOSU w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.
Skąpana w słońcu grecka wyspa, piękna kobieta, rodzinna tajemnica i prawda czekająca na odkrycie. Wszystko to w najnowszym filmie ulubieńca polskiej publiczności – Andrzeja Jakimowskiego, autora obsypanych nagrodami dzieł: Imagine, Sztuczki i Zmruż oczy. Luźno oparta na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego Uśmiech losu to rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga pióra Johna Fowlesa.

Andrzej (Mateusz Kościukiewicz), fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę (Ifigeneia Tzola). Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania – co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?
Polska 2023, 104', komediodramat, napisy, od 15 lat
Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Scenariusz: Andrzej Jakimowski

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Porwany

19 grudnia 2023, godz. 17:45

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Muzyka Koncert Seans filmowy

Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu - po raz trzeci w MCK SOKÓŁ

27 grudnia 2023, godz. 17:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu