Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Porwany

Kino Seans filmowy

19 grudnia 2023, godz. 17:45

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 13 i 16 zł (klubowicze – 10 zł)
pętla indukcyjna
19 grudnia podczas Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu wyświetli film „Porwany”, na który serdecznie zapraszamy!
Oparta na faktach historia Edgarda Mortary, żydowskiego chłopca porwanego przez papieża, siłą odebranego rodzinie i wyrwanego z tradycji, w której się wychowywał. Film prowadzi intensywne i intrygujące śledztwo wokół zbrodni Kościoła Katolickiego mocno rezonujące z obecnymi czasami, aktualne i ukazujące instytucję Kościoła niczym mafię.

Rok 1858, żydowska dzielnica Bolonii. Pod osłoną nocy Gwardia Papieska wdziera się do domu rodziny Mortarów. Na rozkaz kardynała mają zabrać Edgarda, ich siedmioletniego syna, i wysłać do Rzymu. Dziecko zostało w tajemnicy ochrzczone przez swoją opiekunkę, a prawo papieskie jest nieubłagane: musi otrzymać katolickie wychowanie. Zrozpaczeni rodzice Edgarda zrobią wszystko, żeby odzyskać syna. Podejmują walkę, która szybko nabiera wymiaru politycznego. Jednak Kościół i papież nie zgadzają się na zwrot dziecka, chcąc umocnić swoją coraz bardziej słabnącą władzę…

Reżyserii podjął się jeden z najwybitniejszych i wielokrotnie nagradzanych włoskich twórców kina Marco Bellocchio, który nie tracąc nic ze swojej gniewnej natury, wciąż tworzy kino spektakularne i mocne.

Zwiastun

Włochy, Niemcy, 2023, 125', dramat, dramat historyczny, napisy, od 15 lat

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert Seans filmowy

Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu - po raz drugi w MCK SOKÓŁ

16 grudnia 2023, godz. 20:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Uśmiech losu

21 grudnia 2023, godz. 12:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu