Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

The Chosen 4. odc. 1, 2

Kino Seans filmowy

12 lutego 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł
W ramach 175. REKOLEKCJI FILMOWYCH zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na serial THE CHOSEN 4. odc. 1,2. Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z ks. Łukaszem Platą, realizatorem i autorem projektu EwangeliBus, oraz promocja książki jego autorstwa pt. „Niemożliwe świadectwa”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 12 lutego o godzinie 18:30.
Ks. Łukasz Plata – ewangelizator, rekolekcjonista, kierownik duchowy i spowiednik. Pomysłodawca EwangeliBusa posługujący modlitwą wstawienniczą, a także wykładowca teologii moralnej na KUL-u. Prywatnie poszukiwacz nowych dróg Ducha Świętego w Kościele i świecie.
THE CHOSEN 4. odc. 1,2
USA 2023, 135', religijny, lektor, od 12 lat

„Boję się tego, co ma nadejść... Historia zbliża się do końca" – tymi słowami Jezusa rozpoczyna się kolejny, czwarty już sezon kultowego serialu The Chosen. Zdaniem jego twórcy, Dallasa Jenkinsa ten sezon będzie najbardziej emocjonalny ze wszystkich. Śmierć Jana Chrzciciela rozpoczyna ciąg najbardziej dramatycznych wydarzeń. Jezus zbliża się do pełnego zrealizowania ziemskiej misji. Proroctwa się wypełniają. Wybrani są zdezorientowani. Co się dalej zdarzy? Judasz, obracając w ręku srebrnikiem, walczy z pożądliwą pokusą. Marię Magdalenę przeszywa niespotykany lęk, gdy spogląda na kamienny grób. Jezus ukradkiem płacze. Śmierć, nieszczęście, katastrofa wiszą w powietrzu... Finał zbliża się wielkimi krokami.

Kalendarium wydarzeń

Literatura Muzyka Koncert

Epitafioły, kompozycyjki i inne rozrywki dla inteligentnych – premiera programu

11 lutego 2024, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Ultima Thule - przedpremiera

13 lutego 2024, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu