Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

TEATR: MOJA PRZYSTAŃ - FINAŁOWY POKAZ PRACY WARSZTATOWEJ

Teatr

20 sierpnia 2022, godz. 16:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp wolny
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultura Od Nowa zapraszają na finałowy pokaz pracy warsztatowej uczestników Wakacyjnych Warsztatów Teatralnych „TEATR: MOJA PRZYSTAŃ”. Będzie on miał miejsce w Sali im. R. Sichrawy MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, w dniu 20 sierpnia br. (sobota) o godz. 16.00.  Wstęp wolny.
Finałowa prezentacja ujęta w formę kilku etiud, składających się na krótki spektakl teatralny, będzie efektem cyklu 5 zajęć warsztatowych z udziałem kilkunastu młodych osób (w wieku od 16 do 19 lat) z terenu Małopolski.

Głównym celem projektu „TEATR: MOJA PRZYSTAŃ” jest ukazanie teatru i jego działań jako przestrzeni do odkrywania swoich emocji, odblokowania potencjału artystycznego, poszukiwania rozmaitych form samodzielnej artystycznej wypowiedzi. Na zajęcia warsztatowe składają się elementy ćwiczeń aktorskich, ruchowych oraz dramy. Prowadzący przybliżą uczestnikom takie elementy warsztatu aktorskiego, jak: budowanie postaci, praca z tekstem, opowiadanie historii ruchem i dźwiękiem oraz w formie pantomimy, a także korzystanie z różnych metod i technik aktorskich, w celu osiągania jak najlepszych i najbardziej wiarygodnych efektów na scenie. Tematyka zajęć nawiązuje do tekstów kulturowych, które traktują o tożsamości, poczuciu przynależności, stawianiu czoła przeciwnościom oraz poszukiwaniu fizycznego i metaforycznego schronienia. Kilkudniowe warsztaty są miejscem teatralnej i psychologicznej podróży do upragnionej „przystani” – miejsca, które możemy nazwać swoim bezpiecznym portem.

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Pary ary tańczące przed publicznością
Muzyka Koncert Seans filmowy

André Rieu. Niech znów nastaną szczęśliwe dni!

19 sierpnia 2022, godz. 18:00 - 21:00

Kino SOKÓŁ

postać w skafandrze na tle wulkanu
Kino Seans filmowy

Wulkan miłości

23 sierpnia 2022, godz. 19:00

Kino SOKÓŁ