Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

TEATR GESTÓW – wykład interaktywny

Edukacja Teatr Warsztat

22 listopada 2022, godz. 10:00 - 12:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: 184482641 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00)

Wykład będzie tłumaczony na język polski.
W dniu 22 listopada 2022 (wtorek), w godz. 10:00-12:00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dr Fabio Lo Piparo z Mediolanu, który poprowadzi interaktywny wykład pn. „TEATR GESTÓW – realizacja teatru antycznego we Włoszech w okresie późnego renesansu i wczesnego baroku”.
Fabio Lo Piparo / FABER•FAB – działający w Mediolanie we Włoszech, doktor historii sztuki, twórca FABER•FAB zgłębia i odtwarza Dawną Sztukę Performatywną w całym jej spektrum, od aktorstwa do tańca, od śpiewu do kostiumu. Skupiając się głównie na modzie europejskiego renesansu i baroku, FABER•FAB wytycza swoją ścieżkę poszukiwań w zakresie ubiorów dawnych dla współczesnych artystów, traktując kostium jako miejsce, w którym ciało ma się odnaleźć, jako miejsce spotkania aktora z postacią. Poprzez ścisłe potraktowanie źródeł, materiałów i technik, interpretowanych w kontekście czasów współczesnych „Materialne Duchy” tworzone przez FABER•FAB zachowują i prezentują zestaw ruchów, gestów i ekspresji, które pozwalają odpowiednio przygotowanemu noszącemu ożywić postaci z przeszłości. Jako samokształcący się projektant i krawiec, FABER·FAB pracuje na indywidualne zamówienia wybranych klientów i współpracuje z produkcjami artystycznymi, wydarzeniami kulturalnymi i wystawami we Włoszech i za granicą.

Wydarzenie odbywa się w ramach 17. edycji LABIRYNTU HISTORII. Więcej o programie TUTAJ

www.labirynthistorii.pl

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Sztuka Teatr Wernisaż

TEATR KOSTIUMÓW – wernisaż

21 listopada 2022, godz. 18:00

Galeria SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

LOMBARD

22 listopada 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ