Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

SUNDOWN

Kino Seans filmowy

21 marca 2023, godz. 18:50

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
W ramach DKF KOT zapraszamy do Kina SOKÓŁ we wtorek 21 marca o godzinie 18:50 na film SUNDOWN Michela Franco, który łączy w sobie elementy thrillera i love story. To historia wakacji pełna niespodziewanych zwrotów akcji i refleksji nad wartościami życiowymi.
Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. SUNDOWN w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.

Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem SUNDOWN stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

SUNDOWN to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest SUNDOWN: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

Wstęp: Karol Szafraniec - filmoznawca

Francja, Szwecja, Meksyk, 2021, thriller, 82', od 15 lat

ZWIASTUN