Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

SUMMER OF SOUL

Kino Seans filmowy

25 stycznia 2022, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: 13 i 16 zł (członkowie klubu – 10 zł)
W materiale zobaczymy niepublikowane wcześniej występy Steviego Wondera, Niny Simone, Sly & the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalii Jackson, B.B. Kinga, The 5th Dimension i wielu innych.
"Summer of soul" jest pierwszym oficjalnym projektem Onyx Collective – marki treści publikowanych przez Disney General Entertainment, której celem jest rozpowszechnianie wysokiej jakości rozrywki twórców kolorowych i niewystarczająco reprezentowanych społeczności. Film nagrodzony został Grand Prix Jury oraz nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.

Zwiastun

Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris (obecnie znanym pod nazwą Parku im. Marcusa Garveya), odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu. Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś. Debiutujący w roli filmowca Ahmir „Questlove” Thompson dokumentuje to wydarzenie, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody.

To nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentu przybliżającego tamten Festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach – tak w przeszłości, jak i dzisiaj.

Kalendarium wydarzeń

Folklor Konkurs Przegląd

5. Z kolędą u Pogórzan

23 stycznia 2022

Dom Kultury w Jastrzębi

bombki zawieszone na gałązce choinkowej
Sztuka Koncert

KOLĘDA +

28 stycznia 2022, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI