Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KOLĘDA +

Sztuka Koncert

28 stycznia 2022, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

W piątek 28 stycznia o godz. 18:00, w ramach cyklu MAM WAM COŚ DO POWIEDZENIA, zapraszamy do Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu na kolędowo - zimowy program "Kolęda +".

W programie wezmą udział: Stanisław Apostoł - kolędnik z Kolędolandii oraz Wanda Szado-Kudasik, Renata Lipkowska i Krzysztof Kokot - anioły betlejemskiej poezji.

Stanisław Apostoł
– inżynier geolog, przewodnik tatrzański. Recytator – trzykrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (2011, 2019, 2021). Autor i reżyser widowisk teatralnych: „Nazwa tego miasta ma być Nowy Targ” (2006),  „A my do Betlejem” (2007), „Pojmanie konfederatów” (2013), „Pamięć o Nich ginie pomału” (2016), „Kolędomania” (2017), „Kolędolandia” ( 2018), „Aktor – amator i autor tekstów piosenek.

Wanda Szado-Kudasikowa – nestorka nowotarskich poetów. Zawsze czynna i obecna w życiu Miasta. Autorka dziewięciu tomików poezji. Jej wiersze, w języku literackim jak i gwarze podhalańskiej – zdobyły laury na wielu konkursach.

Renata Lipkowska – jako poetka zadebiutowała w XXXI. Świecie Poezji Góralskiej w Rabce Wyżnej (2009). Wydała tomik poezji „Cary”, a jej wiersze znalazły się w antologii „Na pokrzepe tobie” oraz w „Almanachu nowotarskim”. Przez wiele lat przygotowywała niezapomniane jasełka z udziałem uczniów swej szkoły w Krauszowie.

Krzysztof Kokot – nowotarski emeryt, który może już być uznany za „Krzoka”. Autor kilku tomików poezji, redaktor serii antologii haiku. Pisze również scenariusze, grane z powodzeniem przez teatry amatorskie. Honorowy członek Polskiego Stowarzyszenia Haiku.


W związku z obowiązującym limitem uczestników, przy wejściu na spotkanie, będziemy prosić Państwa o wypełnienie oświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 oraz przypominamy o maseczkach.


Kalendarium wydarzeń

Mężczyzna stoi na scenie
Kino Seans filmowy

SUMMER OF SOUL

25 stycznia 2022, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Pomarańczowo - czarne zdjęcie krowiej głowy umieszczone na fioletowym tle.
Sztuka

Wrzątek: Andy Warhol ...od początku i z powrotem

28 stycznia 2022, godz. 18:00 - 21:30

Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ