Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Spektakl „Ziarenko”

Teatr Spektakl / widowisko

10 października 2023, godz. 10:00

MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem 18 534 06 62 lub przez e-mail: a.lopalewska@mcksokol.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Godzina 10:00 - brak wolnych miejsc
Godzina 12:00 - brak wolnych miejsc

Czas trwania spektaklu - 45 minut
Serdecznie zapraszamy do Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ na wyjątkowe wydarzenie, przyjazne osobom z spektrum autyzmu. Jest to spektakl ZIARENKO, który odbędzie się we wtorek 10 października 2023, o godzinie 10:00 i 12:00.
ZIARENKO to metafora podróży przez życie ujęta w słowa, piosenkę, taniec i obraz. Zaczynamy od czegoś, co z oddali jest prawie niewidoczne, a jednak słyszalne, później towarzyszymy tytułowemu bohaterowi w przebijaniu się przez własną skorupę, ziemię, by ujrzeć i cieszyć się tym, co z niego wyrosło.

Scenografia spektaklu stworzona z naturalnych materiałów przenosi widza w scenerię błogiej wsi, gdzie każdy dźwięk ma szanse trafić do ucha słuchacza niezakłócenie, gdzie rytm życia wyznacza natura - z jej spokojem a także kaprysami i niespodziankami.

Warstwę muzyczną tworzą głos, tajemniczy instrument dęty drewniany, wiolonczela oraz instrumenty perkusyjne.

Wykonawcy:
Grażyna Maria Grobelna-Przybyło – reżyseria, taniec, śpiew,
Katarzyna Majchrzak – saksofon, instrumenty dęte drewniane,
Magdalena Pacut – skrzypce,
Patrycja Zelek - scenografia, epidiaskop,
Grażyna Gicala – kostiumy.
Autorką spektaklu jest Grażyna Maria Grobelna-Przybyło. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego oraz Wydziału Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stworzyła cykl słuchowisk radiowych dla dzieci dla Radia Emaus, jest współzałożycielką Teatru Atofri z Poznania. Wieloletnia członkini Zespołu Plastyki Ruchu Teresy Nowak z Poznania. Jest inicjatorką projektu „Współczesna dla dzieci”, w ramach którego powstają spektakle przybliżające młodej publiczności estetykę muzyki aktualnej. Współpracowała z licznymi festiwalami i instytucjami kultury w Polsce. Jest pasjonatką sztuk plastycznych, sama maluje i wystawia swoje prace. W wolnych chwilach pisze. Jest autorką bajki „O Onku, Once i dwóch balonikach”. Od 15 lat uczy muzyki metodą Dalcroze’a w szkołach muzycznych, przedszkolach, prowadzi warsztaty dla młodzieży i nauczycieli. Mieszka w Dębnie. Jest mamą bardzo radosnego Bronka.
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarium wydarzeń

Teatr Spektakl / widowisko

Pogórzańskie impresje

9 października 2023, godz. 18:00

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

Sok z żuka

10 października 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu