Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Rosalie

Kino Seans filmowy

21 maja 2024, godz. 18:20

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 21 maja 2024 roku, o godzinie 18:20, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT, zapraszamy do Kina SOKÓŁ w Nowym Sączu na dramat biograficzny w reżyserii Stéphanie Di Giusto pt. ROSALIE.
Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

„Rosalie” to kolejny po bardzo dobrze przyjętej „Tancerce” film Stéphanie Di Giusto, która jest także współautorką scenariusza razem z Sandrine Le Coustumer. Za muzykę odpowiada polska kompozytorka, laureatka Paszportu Polityki - Hania Rani. W tytułową rolę Rosalie, zmagającej się ze swoją fizyczną odmiennością i brakiem akceptacji, wciela się Nadia Tereszkiewicz ("Moja zbrodnia"). Partneruje jej nagrodzony za najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes - Benoît Magimel ("Pianistka") jako Abel, nieświadomy sekretu mąż bohaterki. Film Stéphanie Di Giusto to intrygująca opowieść, która porusza ponadczasowy temat odmienności i samoakceptacji.

- Mój film opowiada o miłości, wolności, akceptacji. Niewielu ludzi pozwala sobie na taką wolność, jaką ma Rosalie, prawdopodobnie dlatego, że są świadomi ceny, jaką będą musieli za nią zapłacić. Moja bohaterka chce być sobą. Miłość wypływa z niej, jako przesłanie, które niweluje nienawiść i różnice - mówi reżyserka Stéphanie Di Giusto

- Wszyscy mamy pewne cechy lub zmagamy się z czymś, co może nie być przez innych akceptowane. Podobało mi się to, że moja postać Rosalie nigdy nie rezygnuje ze swoich marzeń o miłości, macierzyństwie i spełnieniu, że jest odważna, pełna pozytywnej energii, pomimo przeszkód. Nigdy nie pozuje na ofiarę i staje się kobietą w pełnym tego słowa znaczeniu, gdy akceptuje swoją odmienność. Odkrywa dzięki temu swoją kobiecość, spełnienie i zarazem wolność - dodaje odtwórczyni głównej roli Nadia Tereszkiewicz
Francja, Belgia 2023, 115', dramat, biograficzny, napisy, od 15 lat
Reżyseria: Stéphanie Di Giusto
Scenariusz: Stéphanie Di Giusto, Alexandra Echkenazi

Kalendarium wydarzeń

niebieski balonik unoszący się na niebie w otoczeniu chmur
Gościnnie w MCK Przegląd

Kolory naszego życia – Niebieski

21 maja 2024, godz. 10:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ