Problemy związane z przenoszeniem folkloru dziecięcego na scenę
Edukacja
Folklor
Warsztat
31 stycznia - 7 lutego 2021
online
Wstęp:
Bezpłatny dostęp
W ostatnim odcinku cyklu „Gąski, gąski do domu!” udajemy się do dr Doroty Majerczyk – etnologa, członka Międzynarodowej Rady Artystycznej Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR od 2010 roku, która podzieli się z nami swoimi przemyśleniami i obserwacjami na temat wyzwań i problemów z jakimi mierzą się instruktorzy przygotowując widowiska oparte na folklorze dziecięcym.
W ramach wykładu poruszone zostały tematy dot. repertuaru słowno-muzycznego, śpiewu i tańca, reżyserii, gwary, ubioru i rekwizytów, czyli te elementy, które najczęściej pojawiają się podczas prezentacji oraz omówień programów. Życzymy pozytywnego odbioru i do zobaczenia na festiwalowych scenach!
W nagraniu użyte zostały archiwalne materiały audiowizualne, fotograficzne oraz graficzne Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu pochodzące z dotychczasowych edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR oraz Kongresu Kultury Regionów.
Koncepcja i koordynacja merytoryczna cyklu: Marek Harbaczewski
Koordynacja projektu: Małgorzata Mikulska
Realizacja nagrań: TWORZYWO-PRODUKCJA
Koncepcja i koordynacja merytoryczna cyklu: Marek Harbaczewski
Koordynacja projektu: Małgorzata Mikulska
Realizacja nagrań: TWORZYWO-PRODUKCJA
Cykl nagrań powstał w ramach projektu „ŚWIĘTO DZIECI GÓR - wirtualnie i dostępnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kalendarium wydarzeń
Teatr
Spektakl / widowisko
KOLEGA MELA GIBSONA - MONODRAM W WYKONANIU JERZEGO PALA
29 stycznia 2021, godz. 14:00 - 22:00
online
Edukacja
Literatura
Warsztat
AKADEMIA SŁOWA - spotkanie 5
2 lutego 2021, godz. 10:00
online
cykl: Akademia Słowa